رایزنی‌های لازم برای برگزاری جشنواره فیلم یادگار در قزوین انجام شده است

قزوین- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: جشنواره فیلم مستند یادگار می‌تواند یک جریان سازی فرهنگی در سطح ملی برای قزوین ایجاد کند و رایزنی‌های لازم برای برگزاری آن در استان انجام شده است.

محمدحسین اسماعیلی روز چهارشنبه در اولین نشست هماهنگی برگزاری جشنواره فیلم مستند یادگار که با حضور محمد حمیدی مقدم مدیر عامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برگزار شد، با اشاره به ویژگی‌های این جشنواره، افزود: با توجه به درخشش سه دوره‌ای این جشنواره در اوایل دهه ۸۰ در تلاش هستیم تا در قزوین بتوانیم این جشنواره را پایه ریزی و میزبانی کنیم.

وی با اشاره به اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین بررسی‌ها و رایزنی‌های اولیه را برای برگزاری این جشنواره انجام داده است، اظهار داشت: با توجه به جایگاهی که قزوین در حوزه میراث فرهنگی و تاریخی دارد و همچنین پایتخت ۵۷ ساله ایران به نظر می‌رسد آن طور که بایسته و شایسته این نام بوده، جایگاه واقعی خود را در حوزه‌های فرهنگی پیدا نکرده است.

اسماعیلی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای شناساندن جایگاه و وجهه تاریخی و فرهنگی قزوین، افزود: برگزاری یکسری رویدادهای هنری و ادبی در قالب همایش‌های مختلف و پژوهش‌ها از جمله این اقدامات بوده است تا استان قزوین را آنچنان که بایسته است به شهروندان معرفی کنیم.  

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین افزود:در این راستا برگزاری همایش اشرف الدین حسینی قزوینی معروف به نسیم شمال را در دستور کار داریم و مجموعه مقالات حمدالله مستوفی از بزرگان قزوین را به زیر چاپ برده‌ایم.

وی گفت: جایزه ملی عارف در حوزه ترانه و تصنیف ایرانی را در پاسداشت عارف قزوینی راه‌اندازی و همچنین جایزه دبیرسیاقی را در حوزه زبان و ادبیات فارسی طراحی کرده‌ایم.

اسماعیلی با بیان اینکه برگزاری این رویدادها در سطح ملی و معرفی وجهه فرهنگی و تاریخی استان قزوین هدف ما است، افزود: در برگزاری این همایش‌ها با نگاه تولید محور و قصد جریان سازی وارد شده‌ایم تا آثار برگزاری آنها در ارتقای جایگاه استان در سطح ملی مشاهده شود.

این مسوول تاکید کرد:  هدف ما از برگزاری جشنواره فیلم یادگار، جریان سازی از استان قزوین در سطح ملی است و امیدواریم با کمک و یاری مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و همچنین سازمان سینمایی شاهد تحقق این رویداد مهم در استان باشیم.

جشنواره فیلم مستند یادگار، اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =