۲ درصد فوتی‌های کرونا در کردستان کودک بودند

سنندج - ایرنا - معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه ۲ درصد مبتلایان به کرونا در استان کودکان زیر ۱۵ سال بودند، افزود: ۲ درصد از فوت‌شدگان کرونا در استان نیز کودکان هستند.

دکتر ابراهیم قادری روز چهارشنبه در گفت و گوی خبری اظهار داشت: ۱۷ درصد مبتلایان به کرونا در کردستان بیش از ۶۰ سال سن دارند و قریب به ۷۱ درصد جانباختگان کرونا مختص به همین رده سنی و ۵۵ درصد مبتلایان مرد و ۴۵ درصد زن هستند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اضافه کرد: میانگین سنی ۵۷ درصد مبتلایان به کرونا در استان ۱۵ تا ۴۵ سال است که هشت درصد از مجموع فوتی‌های استان در این رده سنی قرار دارند.

قادری با اشاره به اینکه ۳۴ درصد آمار مبتلایان در استان افراد ۴۶ تا ۶۰ ساله هستند، ادامه داد: این رده سنی ۱۹ درصد فوتی‌های ناشی از کرونا را به خود اختصاص داده‌اند.

وی با اذعان به اینکه ۱۷ درصد مبتلایان به کرونا در کردستان بیش از ۶۰ سال سن دارند، افزود: قریب به ۷۱ درصد جانباختگان کرونا در استان بیش از ۶۰ سال سن داشته‌اند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان تاکید کرد: از مجموع کل فوتی‌های ناشی از کرونا در استان، ۳۸ درصد مبتلا به  بیماری‌های قلبی عروقی، ۳۵ درصد بدون بیماری زمینه‌ای، ۱۵ درصد مبتلا به دیابت، ۶ درصد بیمار سرطانی، ۴ درصد بیماری ریوی، ۴ درصد بیماری کلیوی، سه درصد بیماری مزمن عصبی، یک و نیم درصد بیماری کبدی و یک درصد ضعف سیستم ایمنی بوده ‌اند.

قادری با بیان اینکه ۳۱ درصد فوتی‌های ناشی از کرونا در استان زنان و ۶۹ درصد آن مردان هستند، گفت: ۸۵ درصد مبتلایان به کرونا در استان کردستان ساکن شهر و ۱۵ درصد آن در روستاها سکونت دارند.

به گفته معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، قریب به ۳۲ درصد آمار جانباختگان کرونا ساکن روستا و ۷۸ درصد آن ساکن‌ شهرهای استان هستند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز سه‌شنبه (۳۱ تیرماه) اعلام کرد: تاکنون ۲۷۸ هزار و ۸۲۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۲۲۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان کرونا در کشور به ۱۴ هزار و ۶۳۴ نفر رسید.

اخبار مرتبط

  • میانبر کرونا

    میانبر کرونا

    سنندج - ایرنا - همه دوا و داروهای گیاهی و شیمیایی را خریده و امتحان کرده بود تا مبادا کرونا…

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =