۱ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۴۲
کد خبرنگار: 3089
کد خبر: 83865507
۰ نفر

برچسب‌ها

ارتش مصر ۱۸ تکفیری را در صحرای سینا کشت

تهران -ایرنا - پایگاه الیوم السابع مصر اعلام کرد : نیروهای نظامی این کشور در جریان خنثی سازی یک طرح حمله عناصر تکفیری به پایگاه امنیتی نیروهای مصر در شمال صحرای سینا ۱۸ نفر از تکفیری ها را کشتند.

بر پایه این گزارش، عناصر تکفیری در جریان این حمله تلاش داشتند تا از چهار دستگاه خودرو برای حمله به پایگاه امنیتی مصر استفاده کنند که با اقدام به موقع نیروهای مصر این حمله ناکام ماند و شماری از تکفیری ها کشته شدند.

بر اساس اعلام این پایگاه خبری ، نیروهای امنیتی مصر با همکاری نیروی هوایی این کشور توانستند قبل از انجام این حمله با شناسایی عناصر مزبور که شماری از آنان در یک مزرعه در منطقه بئر العبد در صحرای سینا و برخی از آنان در خانه های مخروبه این منطقه مخفی شده بودند ، این عناصر تروریست را بکشند.

در جریان اقدام نیروهای مصر یکی از تکفیری های حامل کمربند انفجاری با منفجر کردن خود موجب کشته شدن دو نظامی مصری و زخمی شدن ۴ نفر دیگر از این نظامیان شد.

یوم السابع به نقل از بیانیه ارتش مصر تاکید کرد که نیروهای این کشور تمام تلاش های خود را برای برقراری امنیت و ریشه کن کردن تروریسم در این مصر انجام خواهد داد.

نیروهای مصری در جریان یک عملیات دیگر در ۲۰ ماه مه (۳۱ اردیبهشت) ۷ تکفیری را در شمال سینا دستگیر کردند.

تکفیری ها به دنبال شکست در برخی از کشورهای منطقه مانند سوریه و عراق در سال های اخیر به دیگر کشورهای منطقه از جمله شمال افریقا فرار کرده و موجب ناامن شدن این کشورها شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha