جرارد: همیشه با حسرت به گذشته نگاه می‌کنم

تهران- ایرنا- کاپیتان سابق تیم فوتبال لیورپول، گفت: همیشه با حسرت و پشیمانی به عکس‌های گذشته نگاه می‌کنم زیرا اگر نسل طلایی انگلیس را مورینیو، گواردیولا یا کلوپ هدایت می‌کرد، تورنمنت‌های بزرگی را برنده می‌شدیم.

به گزارش ایرنا، از حضور بازیکنانی چون «استیون جرارد»، «فرانک لمپارد»، «دیوید بکهام»، «جان تری» و «وین رونی» در تیم ملی انگلیس، به عنوان نسل طلایی این تیم یاد می‌شود. این بازیکنان هیچگاه نتوانستند در یک تورنمنت بین‌المللی قهرمان شوند و این حسرت همیشه به دل هواداران و بازیکنان نسل طلایی تیم ملی انگلیس باقی‌مانده است.  

جرارد اسطوره و کاپیتان تیم فوتبال لیورپول در گفت و گویی در این خصوص، بیان داشت: اگر نسل طلایی تیم ملی انگلیس در آن زمان مربی مانند «ژوزه مورینیو»، «پپ گواردیولا» یا «یورگن کلوپ» داشت به طور قطع جام‌های زیادی بدست می‌آوردیم.  

کاپیتان اسبق تیم ملی انگلیس معتقد است بازیکنان انگلیس در زمان مربیگری افرادی چون «فابیو کاپلو»، «استیو مک‌لارن» و «اسون گوران اریکسون» نتوانستند با این مربیان از نظر شخصیتی مطابقت پیدا کنند و همین دلیل باعث شد که هیچوقت به موفقیتی دست پیدا نکنند.

شماره هشت افسانه‌ای لیورپول ادامه داد: همیشه با حسرت و پشیمانی به عکس‌های آن دوره نگاه می‌کنم. ما بازیکنان خارقالعاده‌ای داشتیم. گاهی اوقات به موفقیت نزدیک می‌شدیم اما هیچ‌وقت به آن نمی‌رسیدیم. 

وی افزود: به عقب که برمی‌گردم، می‌بینم که ما به یک مدیر نیاز داشتیم که از همه ستاره‌های آن دوره بزرگتر باشد. به طور مثال «رافا بنیتز» در آن زمان در دسترس بود اما شاید دلش نمی‌خواست که یک مربی ملی باشد.

جرارد در خصوص قهرمانی لیورپول در لیگ برتر انگلیس بعد از ۳۰ سال، گفت: «ویرجیل فن‌دایک» و «آلیسون بکر» دو ستون اصلی تیم هستند که با دقت زیادی که دارند، توانستند لیورپول را به قهرمانی برسانند.

وی ادامه داد: قبل از آمدن این دو بازیکن نیز تیم خوبی داشتیم اما با اضافه شدن آن‌ها به تیم، لیورپول به سطح جهانی رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =