۲۴ پروانه استاندارد برای کالاهای تولیدی استان سمنان صادر شد

سمنان- ایرنا- مدیرکل استاندارد استان سمنان گفت: ۲۴ فقره پروانه کاربرد نشان استاندارد از نوع اجباری بهار ۹۹ برای کالاهای تولیدی واحدهای این استان صادر شد.

عباس رستمی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: کالاهای صنعتی مشمول رعایت استانداردهای ملی، پیش از تولید باید برای دریافت پروانه کاربرد نشان استاندارد اقدام کنند.

وی تصریح کرد: ۱۷ پروانه استاندارد اجباری و ۲ پروانه استاندارد تشویقی مربوط به فرآورده‌های تولید شده در واحدهای تولیدی و خدماتی استان سمنان سال ۹۹  تمدید شد.

مدیرکل استاندارد استان سمنان ادامه داد: دراین مدت، ۱۶ پروانه اجباری فراورده‌های واحدهای تولیدی و خدماتی استان سمنان شامل ۱۲ مورد ساختمانی و معدنی، یک مورد نساجی و چرم و سه مورد غذایی و کشاورزی ابطال و چهار پروانه استاندارد اجباری مربوط به کالاهای تولید شده برق و الکترونیک و ساختمانی و معدنی تعلیق شد.

وی تصریح کرد: وجود نشان استاندارد بر روی محصولات تضمین کیفیت و سلامت کالا است و تولید محصول‌های مشمول استاندارد بدون داشتن پروانه کاربرد این نشان، تخلف محسوب می‌شود و پیگیرد قضائی را به دنبال دارد.

رستمی با اشاره به شرایط تمدید پروانه برای واحدها، اضافه کرد: این مساله تنها برای واحدهایی امکان‌پذیر است که در مدت سه ساله اعتبار پروانه دارای استمرار و در بازرسی‌ها و نمونه‌برداری‌های مستمر، فقدان انطباق آن‌ها کمتر از حد مجاز باشد.

مدیرکل استاندارد استان سمنان یادآور شد: ترویج تولید با رعایت استانداردها با ارائه مشاوره‌های راهبردی توسط این اداره کل در دستور کار قرار دارد.

هموطنان می‌توانند برای اطمینان از استانداردبودن کالاهای تولیدی، بارکد زیر علامت استاندارد روی کالا را به شماره ۱۰۰۰۱۵۱۷ پیامک کنند و تمام اطلاعات در رابطه با کالا در جواب پیامک اطلاع رسانی می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =