استاندار یزد: از توانمندی خیران در امر مقدس ازدواج غافل نمانیم

یزد- ایرنا- استاندار یزد گفت: از گذشته تاکنون روندهای سنتی و همچنین کمک‌های عمومی و خیری نقش مهمی در ازدواج سهل و آسان داشته و اکنون نیز باید در دنیای مدرن، این سنت‌ گذشته پررنگ تر شود.

محمدعلی طالبی روز چهارشنبه در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان یزد افزود: نباید بگذاریم این سنت‌ها رو به فراموشی رود و از این سنت‌های خیری در ازدواج‌های سهل و آسان استفاده شود.

وی ادامه داد: همچنین علاوه بر مصوبات کشوری باید تسهیلاتی را در استان هم فراهم کنیم لذا می‌توانیم از ظرفیت بانک‌های قرض الحسنه و موسساتی که در این زمینه فعالیت دارند در راستای تعریف وام‌های قرض الحسته بهره‌مند شد.

استاندار یزد گفت: طرح ملی مسکن نیز موقتی نیست و سال‌های آینده هم دنبال خواهد شد و در زمینه تامین مسکن زوج‌هایی که شرایط لازم را داشته باشند، حمایت خواهند شد و بهترین تسهیلات هم باید برای خیرینی که در حوزه مسکن جوانان فعالیت دارند، فراهم شود.

وی ادامه داد: فعالیت‌های خوبی در زمینه تشکل‌ها از جمله شبکه فعالین ازدواج صورت گرفته و امکان گسترش این اقدامات در استان وجود دارد و می‌توان با ظرفیت بخش خصوصی در راستای تعالی خدمات گام برداشت.

همچنین مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد در این نشست با اشاره به برترشدن استان در زمینه امور جوانان با اشاره به برگزاری بیش از ۲۰۰ کارگاه آموزشی پیش از ازدواج در سال ۹۸ اظهار داشت: در زمینه ارائه مشاوره‌های ازدواج اقدامات موثری صورت گرفته تا بتوانیم مشاوره‌های لازم در بحث تسهیل در امر ازدواج آگاهانه که بر اثر آن تداوم داشته و آسان و پایدار باشد.

مسعود شریعتی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و جلوگیری از هرگونه تجمع و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، برنامه‌های هفته ازدواج را با استفاده از ظرفیت فضاهای مجازی طراحی شده است.

وی اظهار داشت: برگزاری جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان به منظور هم افزایی دستگاه‌ها در اجرای فعالیت‌های هفته ازدواج، راه اندازی پویش ازدواج جوانان با همراهی خیرین با همکاری مجمع خیرین ازدواج، برگزاری جشنواره فروش ویژه هفته ازدواج (تخفیف و خرید اقساطی) با همکاری شبکه فعالین ازدواج، برگزاری کارگاه‌های آموزشی پیش از ازدواج به صورت رایگان در سراسر استان، ارائه مشاوره رایگان از طریق مراکز تخصصی ازدواج و خانواده و مراکز مشاوره فعال در سطح استان (۲۰۰ نفر ساعت)از جمله برنامه های هفته ازدواج در استان یزد است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد با اشاره به راه اندازی و تجهیز خانه عقد ویژه زوج‌های جوان گفت: تمام امور مربوط به این خانه برای زوج‌های جوان رایگان انجام می‌شود و زوج‌های جوان می‌توانند با مراجعه به مرکز شفا یزد نسبت به استفاده از این امکانات اقدام کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha