لزوم مناسب‌سازی اماکن و فضاهای شهری مرند برای معلولان

تبریز- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار ویژه مرند بر لزوم مناسب سازی ادارات، اماکن و فضاهای شهری در این شهرستان برای افراد معلول تاکید کرد.

علی شیخ پور روز چهارشنبه در جلسه ستاد مناسب سازی و شورای سالمندان شهرستان مرند با اشاره به توجه بیشتر بر اجرای مصوبات اظهار کرد: استفاده از خدمات شهری، از حقوق شهروندی یک معلول است و اگر در این خصوص کوتاهی کنیم حقوق شهروندی افراد را ضایع کردیم.

وی افزود: توجه بیشتر به مناسب سازی معابر و مسیرها در جهت تردد بهتر سالمندان و معلولین و جانبازان باید صورت گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار مرند گفت: بهزیستی از تمامی ادارات شهرستان در جهت مناسب سازی بهتر برای معلولین و جانبازان، بازرسی انجام داده و گزارش آن را ارائه کند.

وی ادامه داد: کوتاهی در این راستا از هیچ اداره‌ای قابل قبول نیست و مناسب سازی پیاده روها، سطوح شیب دار ورودی ادارات، اماکن عمومی، فضاهای تفریحی و فضاهای ورزشی از ضروریات است و باید به آن اهتمام ویژه داشت.

شیخ پور در ادامه با اشاره به ارزش و احترام سالمندان گفت: ایجاد فضای مناسب برای توانمندسازی سالمندان و منزلت آنان در جامعه و خانواده لازم است و در همین راستا باید با خدمت رسانی به سالمندان، تلاش شود تا این قشر از جامعه مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

وی تاکید کرد: توجه بیشتر به اجرای مصوبات جلسات جز ضروریات است و هر یک از دستگاه های ذیربط نسبت به مصوبات مربوط به خود اقدام کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =