معاون استاندار خراسان رضوی نسبت به روند افزایش کرونا هشدار داد

مشهد- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: زنگ خطر افزایش تعداد مبتلایان به ویروس همه‌گیر کرونا در مناطق مختلف این استان بسیار جدی است.

استانداری خراسان رضوی روز چهارشنبه به نقل از  سید حسن جعفری گزارش داد: استان خراسان رضوی با کمال تاسف همچنان در وضعیت قرمز به سر می‌برد و آمار بستری شدگان و فوتی‌ها در این استان سیر صعودی را طی می‌کند.
وی ادامه داد: این در حالی است که بر طبق گزارشهای رسیده تعداد زیادی از کادر درمانی در استان خراسان رضوی به کرونا مبتلا شده‌اند که برخی از آنها به شهادت رسیده‌اند و برخی سیر درمانی را طی می‌کنند و تعداد باقی مانده در شرایط سختی مشغول خدمت به بیماران هستند.
وی از اهالی این استان خواست مراقبت‌های فردی و خانوادگی در پیشگیری از کرونا را جدی بگیرند چرا که هر چه بیشتر رعایت کنند نقش مهمی در کمک به کادر درمانی و مدافعان سلامت در ارائه خدمات بهتر و با کیفیت‌تر به بیماران خواهند داشت.

معاون استاندار خراسان رضوی از راه‌اندازی طرح مردم یاران در مقابله با کرونا خبر داد و گفت: در مرحله اول ۱۵۰ نفر در قالب این طرح به کمک کادر درمانی آمده‌اند و افرادی که تمایل به مشارکت در کمک به کادر درمانی دارند می‌توانند به کمیته پیشگیری و پیگیری ستاد کرونای استان خراسان رضوی مراجعه کنند.

جعفری همچنین از راه‌اندازی نقاهتگاه در مشهد برای بیماران مبتلا به کرونا که شرایط لازم را نداشته و نیاز به طی کردن دوران قرنطیه دارند خبر داد.

وی اضافه کرد: نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در استان خراسان رضوی در اماکن مختلف و ادارات  به جد دنبال می‌شود و از این به بعد با افراد خاطی برخوردهای شدیدتری  صورت می‌گیرد.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: تاکنون ۳۸ هزار بازدید در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان خراسان رضوی انجام شده است که در طی آنها چهار هزار و ۶۰۰ نفر اخطار گرفته‌اند و ۱۵۲ مکان مهر و موم شده است.
جعفری از شهردار مشهد خواست رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی و مراکز حمل و نقل درون شهری را با جدیت مد نظر داشته باشد.

هم‌اکنون حدود پنج میلیون نفر از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری استان خراسان رضوی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و به بقیه توسط دانشکده و دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات رسانی می‌شود.
طبق اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۲۷۸ هزار و ۸۲۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و شمار جان‌باختگان کرونا در کشور به ۱۴ هزار و ۶۳۴ تن رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =