استاندار: بهبود شرایط مجتمع‌های بین‌راهی نیاز پایه در استان مرکزی است

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: بهبود و توسعه امکانات رفاهی و پذیرایی در مجتمع‌های بین راهی و استراحتگاه‌های جاده‌ای نیاز پایه در این استان است که با توجه به شرایط جغرافیایی و ترافیک بالای مسیرهای ارتباطی باید اصلاحات لازم در این راستا اعمال شود.

سید «علی آقازاده» روز چهارشنبه در کارگروه امور زیربنایی استان مرکزی،  افزود: هیچ یک از جاده‌های این استان از مجتمع رفاهی و خدماتی آبرومند برخوردار نیست که این در شان نام و آوازه سرزمین آفتاب نبوده و نیازمند عزمی جهادی در تغییر شرایط موجود است. 

وی ادامه داد: ضعف در زیرساخت‌های رفاهی و خدماتی جاده‌ای استان به‌دلیل مشکلات در حوزه برنامه‌ریزی و اجرا و نبود سرمایه‌گذار است و می‌طلبد که دستگاه‌های متولی با راهکارهای موثر به مسئله ورود کرده و در بازه زمانی مناسبی برای حل مشکلات این بخش بکوشند. 

استاندار مرکزی بیان کرد: جاده‌های این استان با تردد سالانه بیش از ۱۵۰ میلیون  خودرو در زمره پنج استان پرترافیک کشور محسوب می‌شود و ترمیم زیرساخت‌های رفاهی و خدماتی در مسیرهای ارتباطی با مشارکت بخش خصوصی اجتناب‌ناپذیر است. 

آقازاده اظهار داشت: شماری مجوز ساخت مجتمع‌های خدماتی و رفاهی  در استان مرکزی صادر شده که  هیچ یک از آن‌ها به ثمر نرسیده  و دستگاه‌های متولی مکلف هستند که  دلایل این امر را شناسایی و برای جبران مسایل زمین مانده فعالیت مضاعفی داشته باشند. 

وی گفت: افرادی که مجوز ساخت مجتمع‌های رفاهی بین راهی دریافت می‌کنند باید انگیزه و بنیه مالی لازم را داشته باشند و در مسیر ساخت و ساز از حمایت لازم بهره‌مند شوند تا حقوق متقاضی واقعی پایمال نشده و مردم نیز از مزایای آن بهره‌مند شوند. 

استاندار مرکزی تاکید کرد: افرادی که متقاضی دریافت مجوز مجتمع‌های رفاهی بین‌راهی هستند باید بدانند که مجموعه مدیریتی استان نسبت به واگذاری زمین، پرداخت تسهیلات و ارائه خدمات آب، برق، کار و تلفن در اسرع وقت اقدام می‌کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی نیز گفت: مشکل بسیاری از اراضی استان نداشتن سند و قولنانه‌ای واگذار کردن است که این مهم مراودات اقتصادی و انجام برنامه‌های عمرانی را با چالش مواجه کرده که باید در این خصوص چاره اندیشی شود.

«مهدی زندیه وکیلی» افزود: زندیه وکیلی افزد: دستگاه‌های متولی باید نسبت به ارایه مجوزهای لازم در خصوص محصور سازی اراضی کشاورزی به شرط تفکیک نکردن اقدام کنند.

۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن را راه‌های روستایی تشکیل داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =