توزیع مرغ منجمد طرح تنظیم بازار در آذربایجان‌غربی آغاز شد

ارومیه- ایرنا- سرپرست مدیریت شرکت پشتیبانی امور دام آذربایجان‌غربی گفت: توزیع مرغ منجمد آماده طبخ به جهت تعدیل قیمت‌ها در سطح بازار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای از امروز، پنجشنبه آغاز شد.

 داود قربان نژاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه کمبودی از لحاظ تامین و عرضه مرغ در استان وجود ندارد، افزود: با توجه به افزایش قیمت گوشت مرغ آماده طبخ تازه در سطح بازار استان، به منظور کنترل قیمت این محصول، این اقدام انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: شرکت پشتیبانی امور دام استان پس از اخذ مجوزهای لازم اقدام به توزیع مرغ منجمد داخلی کشتار شده با خط ۲ اتوماتیک در سطح استان کرده‌است.

سرپرست مدیریت شرکت پشتیبانی امور دام آذربایجان‌غربی گفت: این شرکت از اوایل تیرماه تاکنون حدود ۲۵۰ تن از این محصول استراتژیک را با هماهنگی سازمان صمت، به قیمت مصوب ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان، بین شهرستان های استان توزیع کرده‌است و جهت تنظیم بازار آمادگی توزیع حداقل ۶۰۰ تن را دارد.

قربان نژاد اظهار کرد: با توجه به وجود ذخایر قابل توجه در سردخانه این مجموعه، گوشت مرغ منجمد آماده طبخ تازه در استان های آذربایجان شرقی به مقدار ۳۵۰ تن و اردبیل به مقدار ۱۰۶ تن توزیع کرده ایم.

وی اضافه کرد: گوشت مرغ های توزیعی مربوط به بهترین کشتارگاه‌های استان و به لحاظ کیفی، وزن و سیستم نگهداری از جمله انجماد سریع در بالاترین سطح استاندارد هستند.

آذربایجان غربی دارای بیش از ۷۵۰ واحد مرغداری گوشتی، مادر و تخم‌گذار است و علاوه بر تامین نیاز استان، بخشی از گوشت مرغ آذربایجان‌شرقی را نیز تولید می‌شود.

این استان دارای سه میلیون و ۳۶۵ هزار نفر جمعیت است که از این تعداد ۲ میلیون و ۱۳۶ هزار نفر شامل ۶۲.۷ درصد در مناطق شهری ساکن هستند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha