محدودیت‌ جدید کرونایی حوزه گردشگری خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: بر اساس دستورالعمل‌های ستاد استانی مدیریت ویروس کرونا و با توجه به قرار گرفتن استان در وضعیت قرمز شیوع ویروس، محدودیت‌های جدید برای فعالیت تاسیسات گردشگری در نظر گرفته شده است.

حبیب یزدان پناه روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این محدودیت‌ها شامل رستوران ها، سفره‌خانه‌های سنتی، اقامتگاههای بوم‌گردی و روستاهای هدف و مناطق گردشگری می شود.
وی اظهار داشت: بر این اساس تمام رستوران‌ها، سفره‌خانه‌های سنتی در استان خدمات خود را فقط به‌صورت بیرون‌بر باید ارائه و روستاهای هدف و مناطق گردشگری استان باهدف جلوگیری از تجمع و پیشگیری از شیوع ویروس در روزهای پنجشنبه و جمعه از پذیرش مسافر و شهروندان خودداری کنند.
یزدان‌پناه با بیان اینکه برگزاری هرگونه مراسم و تجمعات در تاسیسات گردشگری استان ممنوع است، از مردم استان نیز خواست تا زمانی که شیوع ویروس کرونا در استان در وضعیت زرد و سفید قرار نگرفته است از حضور در پارک‌ها و اماکن تفریحی و گردشگری پرهیز کنند.
او با اشاره به بازدیدهای نظارتی مستمر و ۲۴ ساعته از تاسیسات گردشگری استان، عنوان کرد: این بازدیدها به‌صورت مشترک و باهدف حفظ سلامت شهروندان و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و در جهت اجرای دستورالعمل‌های ابلاغی انجام می‌شود.

با روند صعودی بیماری کرونا در خراسان شمالی هم اکنون شهرستان های بجنورد، شیروان، گرمه و اسفراین در وضعیت قرمز و شهرستانهای فاروج و جاجرم در وضعیت نارنجیقرار دارند.

تشدید محدودیت های کرونایی در خراسان شمالی از امروز آغاز شد.

 هفت هتل، یک متل، ۱۱ مهمان‌پذیر، ۳۸ خانه‌مسافر و ۳۵ اقامتگاه بوم‌گردی در استان خراسان شمالی مسافران را پذیرش می کنند.  

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی بیش از ۱۱۵ جاذبه گردشگری، ۲ منطقه نمونه ملی و ۲۲ منطقه نمونه گردشگری استانی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =