حدود ۲۰ هزار مشترک پرمصرف برق غرب مازندران شناسایی شد

نوشهر - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران اعلام کرد از مجموع ۶۳۵ هزار مشترک ، دستکم ۲۰ هزار مشترک جزو مشترکان پرمصرف در شهرستان‌های گردشگر پذیر غرب استان شناسایی شدند.

کیوان فرح زاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : از مجموع ۶۳۵ هزار مشترک در غرب مازندران حدود ۲۵۰ هزار مشترک ساکن غیردائم و بقیه به صورت دائم سکونت دارند که مشترکان غیردائم عموما در روزهای پایان هفته بویژه بهار و تابستان و تعطیلات مناسبتی به این منطقه سفر می کنند که افزایش این تعداد جمعیت باعث بالا رفتن میزان مصرف برق منطقه می شود.

وی با بیان اینکه از مجموع ۶۳۵ هزار مشرکت غرب مازندران ۵۳۰ هزار مشترک خانگی هستند خاطر نشان کرد :‌ بررسی های انجام شده نشان می دهد این تعداد مشترکان که غالبا خانگی و تجاری هستند بیش از الگوی مصرف در این مناطق گردشگرپذیر برق مصرف می کنند 

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران، میزان الگوی مصرف برق در تابستان را حدود ۴۰۰ کیلووات ساعت و در دیگر فصول را حدود ۳۰۰ کیلو وات ساعت ذکر کرد و ادامه داد : متوسط مصرف سالانه برق هر مشترک حدود ۲ هزار و ۱۸۸ کیلووات ساعت است درحالی که براساس بررسی ها انجام گرفته مصرف برق برخی از مشترکان پر مصرف به حدود ۶ هزار کیلووات ساعت هم می رسد.

فرح زاد میزان مصرف برق در ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه روز گذشته زمان پیک در این منطقه را حدود ۶۸۴ مگاوات اعلام کرد و گفت : درحالی که سهمیه هفتگی که توانیر برای کاهش پیک بار برای این منطقه ابلاغ کرده حدود ۵۸۰ مگاوات بوده است و این آمار به معنای آن است که میزان مصرف برق در زمان اوج از حالت عادی عبور کرده و به وضعیت قرمز رسیده و این اتفاق بسیار نگران کننده است.

فرح زاد افزود : برابر قانون حدود هفت درصد به بهای انرژی مصرفی برق افزوده شده  ضمن آنکه برابر دستورالعمل مشترکان پرمصرف نیز مشمول ۱۶ درصد جریمه شوند و از طرفی هم آن دسته از مشترکان خوش مصرف یا به عبارتی پائین تر از الگو ، برق مصرف کنند مشمول تخفیف های لازم  می شوند و در فیش های بهای پرداختی برق آن ها در نظر گرفته می شود.

وی خاطرنشان کرد : برای کاهش پیک بار از طریق گوشی همراه به حدود ۲۰ هزار مشترک پر مصرف خانگی و تجاری پیامک ارسال و به آن ها هشدار داده شده که با برنامه ریزی درست میزان مصرف برق را کاهش دهند و ضمن آنکه طی قرار داد و تفاهم نامه ای که در گذشته با ۲ هزار و ۴۷۵ مشترک "دیماوندی" مانند شرکت شهرک‌های صنعتی یا برخی از ادارات منعقد و امضاء شد، از آن ها نیز خواسته شده که در زمان اوج مصرف که بین ساعت ۱۳ تا ۱۷ بوده همکاری لازم را داشته باشند و اگر شده از برق دیزل ژانراتور استفاده کنند.

فرح‌زاد اظهار داشت : نتیجه این پیگیری ها باعث شده تا از این تعداد مشترک دیماوندی دستکم هزار و ۳۳۵ مشترک همکاری لازم را داشته باشند تا شاهد کاهش پیک بار ۴۱ مگاوات باشیم و اگر چنین اتفاقی رخ نمی داد به یقین میزان مصرف برق در زمان اوج مصرف به عدد ۷۲۰ مگاوات می رسید و به ناچار خاموشی ها اعمال می شد .

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران گفت که برای پایداری شبکه ها و  گذر از گرمای تابستان از هر ابزاری برای اطلاع رسانی استفاده می شود تا بتوانیم با کاهش چند درصدی مصرف برق شاهد خاموشی در شهرهای مختلف نباشیم.

فرح‌زاد افزود : روز گذشته نیز مجددا نامه‌ای به استانداری به منظور تغییر ساعات ادارات ارائه شد و امیدوارم با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر افزایش دما در هفته آتی این پیگیری هم نتیجه دهد .   

شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران به دستکم ۶۳۵ هزار مشترک خانگی ، عمومی ، کشاورزی ، صنعتی و سایر مصارف که در برگیرنده ۹ شهرستان گردشگرپذیر در غرب مازندران است ، خدمات ارائه می دهد.  

مازندران از ۲ شرکت توزیع نیروی برق یکی در ساری مرکز استان و دیگری در شهرستان نوشهر برخوردار است.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha