۶۶ درصد مردم ژاپن موافق تعویق یا لغو المپیک هستند

پکن- ایرنا- ۶۶ درصد پاسخ دهندگان به یک نظرسنجی شبکه تلویزیون دولتی ژاپن (ان. اچ. کی) گفته اند بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو باید یا عقب تر بیفتند یا لغو شوند.

به گزارش ایرنا، شبکه تلویزیونی  «ان اچ کی» روزهای شنبه و یکشنبه گذشته این نظرسنجی را به صورت تلفنی انجام داده است حدود یک هزار و ۳۰۰ نفر به آن پاسخ دادند بر اساس این نظرسنجی ۷۱ درصد پاسخ دهندگان گفته اند به این بازی ها علاقه مند هستند این رقم نسبت به نظرسنجی اواخر ماه مارس /اوایل فروردین/ گذشته وقتی که زمان این رویدادها تغییر یافت ۹ واحد کمتر است.

گزارش حاکی است ۳۵ درصد پاسخ دهندگان خواستار تعویق و ۳۱ درصد هم خواستار لغو بازی ها شده اند، ۲۶ درصد هم گفته اند این رویدادها باید در برنامه زمانی کنونی انجام شود.

در میان آنهایی که گفتند بازی های المپیک و پارالمپیک باید لغو شوند ۵۴ درصد معتقدند همه گیری جهانی کرونا به احتمال ادامه خواهد یافت ۱۴ درصد هم اعلام کردند نسبت به افزایش احتمالی مبتلایان در ژاپن نگران هستند ۱۴ درصد دیگر هم معتقد هستند بودجه این بازی ها صرف اقدام های ضد ویروس کرونا شود.

در میان آنهایی که گفتند این بازی ها باید بیش از این به تعویق بیفتند ۳۸ درصد معتقدند باید ورزشکاران، پاداش تلاش های خود را بگیرند ۲۱ درصد گفتند آنها امیدوارند شاهد برگزاری این بازی ها در ژاپن باشند و ۱۸ درصد هم گفتند پول و زمان صرف شده برای آماده سازی این بازی ها نباید به هدر رود.

از میان آنهایی که گفتند این بازی ها باید طبق برنامه کنونی انجام شوند ۴۱ درصد گفتند آنها می خواهند ببینند ورزشکاران پاداش زحماتشان را می گیرند.

از فردا پنجشنبه یک سال تا افتتاح این بازی ها که به دلیل همه گیری کرونا به تعویق افتاد باقی مانده است بزرگترین چالش پیش روی المپیک ۲۰۲۰ توکیو چگونگی تضمین سلامت ورزشکاران و تماشاچیان است زیرا شیوع جهانی ویروس کرونا هنوز به اوج خود نرسیده است.

این بازی ها از روز ۲۳ ژوئیه سال آینده /یک مرداد ۱۴۰۰/ به مدت ۱۷ روز ادامه خواهند داشت و محل برگزاری و برنامه رقابت ها همان برنامه اولیه است که برای تابستان امسال تهیه شده بود بیش از ۱۰ هزار ورزشکار در تعداد بی سابقه ۳۳۹ رشته مختلف در ۳۳ ورزش رقابت خواهند کرد.

«موری یوشیرو» رئیس کمیته برگزاری المپیک توکیو می گوید بزرگترین چالش پیش رو این است که آیا مقامات قادر خواهند بود تایید کنند که مردم از سراسر جهان می توانند با ایمنی و آرامش خاطر به ژاپن آمده و در این رویداد شرکت کنند یا خیر.

مسئولان باید مسائلی چون اقدامات قرنطینه کردن و ارائه خدمات پزشکی شامل ازمایش و واکسن کرونا را مد نظر قرار بدهند.

کمیته برگزاری المپیک توکیو قصد دارد در ماه سپتامبر / شهریور/ بحث و بررسی این موضوع را با دولت های محلی و مرکزی توکیو شروع کند و تا پایان سال در مورد اقدامات پایه ای در این خصوص تصمیم بگیرد.

برآورد می شود که به تعویق انداختن این بازی ها چندین میلیارد دلار هزینه در بر داشته باشد کمیته بین المللی المپیک و کمیته برگزاری توکیو در حال بررسی راه هایی برای کاهش این هزینه ها در بیش از ۲۰۰ عرصه بوده اند.

کاهش تعداد مسئولانی که در بازی ها حضور پیدا می کنند، پایین آوردن سطح خدمات و کاهش شمار تماشاچیان از جمله این موارد هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =