کاهش دما در آذربایجان‌غربی از امروز آغاز می‌شود

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: طبق نقشه‌های پیش‌بینی و پیش‌یابی دمای هوای استان از امروز، چهارشنبه به میزان سه تا پنج درجه سانتی‌گراد کاهش می یابد.

مهدی کریمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته شهرستان پلدشت، گرم‌ترین روز سال را سپری کرد، اظهار داشت: در شبانه‌روز گذشته حداکثر دمای هوا در پلدشت به ۴۳ درجه و در ارومیه به ۳۸ درجه سانتی‌گراد بالای صفر رسید و دمای خنک‌ترین شهر استان اشنویه نیز ۱۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بود.

وی با اشاره به اینکه افت دما تا روز شنبه در استان پایدار است، اظهار داشت: با ورود امواجی ناپایدار تا روز جمعه هفته جاری در مناطق شمال آذربایجان‌غربی رگبار باران به همراه رعد و برق و برای مناطق مرکزی و جنوبی استان کاهش دمای هوا پیش‌بینی می‌شود.

اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی دارای ۱۸ ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از ۱۲۰ ایستگاه باران‌سنجی و اقلیم‌شناسی است که از ایستگاه‌های هواشناسی استان، ۹ ایستگاه اصلی (سینوپتیک) و ۹ ایستگاه هم تکمیلی هستند.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است؛ بارش‌ها در این استان از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =