۱ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۳۹
کد خبرنگار: 782
کد خبر: 83865277
۰ نفر

برچسب‌ها

تیراندازی در شیکاگو ۱۴ مجروح برجای گذاشت

تهران – ایرنا – پس از تیراندازی روز دوشنبه شیکاگو که ۲۵ نفر مورد اصابت گلوله قرار گرفتند، اکنون و درجریان تیراندازی در یک مراسم خاکسپاری در شیکاگو آمریکا ۱۴ نفر مجروح شدند، وضعیت مجروحان این حادثه مشخص نیست.

شبکه خبری سی ان ان روز چهارشنبه با انتشار این خبر گزارش داد: پلیس شهر شیکاگو اعلام کرد در این تیراندازی ۱۴ نفر روانه بیمارستان شدند که تا این لحظه وضعیت این افراد نامعلوم است.

این گزارش می افزاید: تمامی مجروحان افراد مسن هستند، حدود شصت پوکه فشنگ در محل این تیراندازی پیدا شده است.

سی ان ان به جزئیات بیشتر این حادثه اشاره ای نکرد.

بنابراین گزارش این تازه ترین تیراندازی در شهر شیکاگو  است که رخ می دهد، دوشنبه گذشته، ۳۰ تیرماه تنها در یک روز ۲۵نفر مورد اصابت گلوله قرار گرفتند.

این شبکه خبری افزود: در روزهای شنبه و یکشنبه نیز ۶۳ نفر دراین شهر  مورد اصابت گلوله قرار گرفتتند که از این تعداد حداقل ۱۲ نفر جان باختند.

قیاس شیکاگو با افغانستان از سوی ترامپ

حوادث تیراندازی در شهر شیکاگو بدان حد است که دونالد ترامپ در جریان نشست خبری ۳۰ تیرماه خود با خبرنگاران در مورد اعزام یگان های ویژه برای سرکوب معترضان به نژادپرستی بخصوص در ایالت هایی که توسط دموکرات ها اداره می شود، برای داشتن دست آویز چنین اعزام هایی گفته بود؛ حوادث خشونت بار تابستان امسال در شیکاگو آن را به یک منطقه جنگی و مکانی همچون افغانستان قیاس کرد.

 آمار تیراندازی ۲۰۲۰ در آمریکا

آمار تیراندازی در آمریکا از ابتدای سال ۲۰۲۰ میلادی تا ماه ژوئن(خرداد) ۲۶۰ مورد تیراندازی بزرگ بوده که منجر به قتل ۲۲۶ شهروند آمریکایی و مجروح شدن یکهزار و ۵۴ نفر دیگر شده است.

از هر  ۱۰۰ آمریکایی ۹۰ نفر مسلح هستند

خبرگزاری رویترز نیز در گزارشی عنوان کرد که تنها در سال ۲۰۰۷، از جمعیت ۳۲۸ میلیون نفری آمریکا ۲۷۰ میلیون نفر آن دارای سلاح گرم هستند.

رویترز در این باره گزارش داده بود  که از هشت میلیون سلاحی که هرساله درجهان ساخته می شود، چهار میلیون و ۵۰۰ قبضه از آن در آمریکا فروخته می شود.

این گزارش همچنین حاکی است که کشور یمن با ۶۱ فرد مسلح از هر ۱۰۰ نفر در رده دوم درجهان  پس از آمریکا که از ۱۰۰ نفر ۹۰ نفر مسلح هستند، قرار داشته است.

***۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha