رویکرد اصلی جامعه ورزش وجوانان در هفته ازدواج جلب مشارکت خیرین است

تهران - ایرنا - معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان گفت: رویکرد اصلی جامعه ورزش و جوانان در هفته ازدواج جلب مشارکت خیرین و فعالین اجتماعی است.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمدمهدی تندگویان در پیامی مناسبت فرارسیدن یکم دی‌الحجه سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) و روز ازدواج افزود:‌ فرا رسیدن سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) و روز ملی ازدواج را تبریک و تهنیت عرض کرده و امیدوارم سیره و سنت این دو الگو و اسوه حسنه چراغ راه زندگی همه جوانان عزیز کشورمان باشد. شیوع ویروس کرونا و همه‌گیری آن در سال جاری آثار و پیامدهایی برای کلیه جوامع از جمله کشور ما در پی داشت که موجب تأخیر ازدواج بسیاری از جوانان شده است. به همین دلیل، به تأسی از سیره و سنت رسول گرامی اسلام، برآنیم تا با راه اندازی «پویش ازدواج جوانان با همراهی خیران» یاری‌گر زوج‌های جوان باشیم تا با صرف نظر از برگزاری مراسم زمینه آغاز زندگی مشترک جوانان را فراهم کنند.
وی تصریح کرد: رویکرد اصلی برنامه‌ها در هفته ملی ازدواج، جلب مشارکت خیران و فعالان اجتماعی جهت تهیه اقلام ضروری جهیزیه و ملزومات ازدواج برای زوجین جوان با استفاده از کلیه ظرفیت‌های موجود در کشور است. با همکاری کلیه رسانه‌ها، اقدامات گسترده‌ای جهت برپایی «کمپین‌های رسانه‌ای برای ترویج ازدواج بهنگام، آگاهانه، آسان و پایدار» و «ارایه خدمات مشاوره‌ای رایگان به زوجین جوان» و «تولید محتوای آموزشی و فرهنگ‌ساز برای ترویج فرهنگ ازدواج و مشاوره» صورت گرفته است. امید است با حمایت خیران و فعالان این عرصه بتوانیم در جهت تسهیل ازدواج موفق و آسان جوانان گامی برداریم و مصداق آیه شریفه «و ما انفقتم من شیء فهو یخلفه و هو خیر الرازقین» در این ایام مبارک باشیم.

یکم دی‌الحجه سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه(س) در تقویم رسمی کشور روز ازدواج نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha