انسجام فعالیت‌های قرآنی با تشکیل اتحادیه کشوری تحقق می‌یابد

تهران- ایرنا- معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل اتحادیه کشوری موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت را باعث انسجام بیشتر فعالیت‌های قرآنی و پرهیز از موازی‌کاری دانست.

به گزارش معاونت قرآن وعترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عبدالهادی فقهی زاده روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد: در اندیشه اسلامی تاکید بر وحدت اجتماعی در جامعه ایمانی به صورت عام و در میان متولیان و مدیران دستگاه ها و نهادهای قرآنی به صورت خاص، همواره مورد توجه بوده است و انتظار مردم نیز گسترش دایره وحدت و همدلی در میان فعالان این عرصه برکت خیز است.

وی افزود: اکنون که در سایه‌سار حاکمیت دینی برآمده از خون شهیدان و حاصل مجاهدت های فراوان ملت مسلمان ایران، با ابلاغیه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیرخانه هیئت رسیدگی به امور مراکز فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی راهبری ادغام اتحادیه ها و تشکیل اتحادیه واحد کشوری موسسات و تشکل های قرآن و عترت شده است. ضمن استقبال از این اقدام مهم و مبارک، از کلیه مدیران و اعضای هیات مدیره هر دو اتحادیه وموسسات قرآنی واجد شرایط شرکت در انتخابات، دعوت می شود با حضور پرشور خود و حفظ همدلی، اخوت و اتحاد برگ زرین دیگری را در تاریخ فعالیت های قرآنی کشور ثبت و ضبط کنند.

بدون شک مشارکت حداکثری موسسات در این انتخابات، پشتوانه ای قوی برای این حرکت نوین و تحکیم زیرساخت های وحدت و همدلی در آینده است. امید است تشکیل این اتحادیه واحد کشوری به انسجام بیشتر و ثمربخشی فعالیت های قرآنی و پرهیز از موازی کاری های ناصحیح و پاسداشت منافع واقعی موسسات فرهنگی قرآن و عترت جهت هم افزایی های سازنده بیانجامد.

وی اظهار امیدوای کرد که اعضای هیئت مدیره موسسات فرهنگی قرآن و عترت با حضور حداکثری در انتخابات این اتحادیه نقش موثر خود را در نشر و گسترش فرهنگ قرآن و عترت طاهره و تقویت و توسعه مشارکت های مردمی در حوزه قرآن به نحو احسن ایفا کند.

به گزارش ایرنا سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ۲۲ تیر سال جاری طی حکمی مهدی محمدی را به عنوان رئیس ستاد برگزاری انتخابات اتحادیه کشوری موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت منصوب کرد تا در اجرای الحاق ماده واحده مصوبه ضوابط تاسیس مراکز، موسسات، کانون‌ها و انجمن‌های فرهنگی و نظارت بر فعالیت آنها مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی اقدامات لازم را انجام دهد. 

صالحی دیروز (دوشنبه) در وبینار انتخابات اتحادیه کشوری موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت با بیان اینکه در حال حاضر اساسنامه و انتخابات پیش‌رو افق خوبی را در فرا راه جریان تشکل‌های مردمی قرآنی ایجاد می‌کند، ابراز امیدواری کرد: با رعایت قوانین و مقررات، نظم و اخوت بیشتر یک انتخابات خوب را داشته و در فضای اطمینان به پیش برویم.

سه روز پیش نیز عبدالهادی فقهی زاده در نشست مدیران استانی اتحادیه‌های موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت سراسر کشور، بر روند برگزاری انتخابات سالم و باشکوه اتحادیه های تشکل ها و موسسات فرهنگی قرآن و عترت تاکید کرد و گفت: وظیفه همه ماست در نهایت اخوت و برادری ایمانی و با رعایت انصاف و عدالت، در برگزاری انتخابات سالم و باشکوه نقش‌آفرینی کنیم.

وی با تاکید بر به رسمیت شناختن دو اتحادیه موجود گفت: از نظر معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تا روز سوم مرداد سال جاری که روز برگزاری انتخابات اتحادیه کشوری تشکل ها و موسسات فرهنگی قرآن و عترت است، با هر دو اتحادیه موجود همکاری کامل ادامه خواهد داشت.

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن بهره گیری و لزوم همکاری با اتحادیه‌های استانی توسط ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: انتظار می‌رود ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها نیز با همین رویکرد با هر دو اتحادیه تعامل و همکاری مناسب داشته باشند.

انتخابات اعضای هیئت مدیره اتحادیه کشوری موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت در سوم مرداد ۱۳۹۹ در سراسر ادارات کل استانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =