۳۱ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۵۴
کد خبرنگار: 1000
کد خبر: 83864673
۰ نفر

برچسب‌ها

شهرک صنعتی فراشبند به شبکه گاز طبیعی متصل شد

شیراز - ایرنا- شهرک صنعتی فراشبند فارس به شبکه گاز سراسری متصل شد. برای اجرای این طرح چهار کیلومتر لوله گذاری به همراه یک ایستگاه حفاظت کاتدی نصب و ۱۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

مدیر عامل شرکت گاز استان فارس روز سه شنبه اعلام کرد : اجرای طرح گازرسانی به این شهرک صنعتی با هدف توسعه زیرساخت‌ها و کمک به رشد صنایع در استان فارس انجام شده و زمینه بهره‌مندی واحدهای صنعتی مستقر در این شهرک از سوخت پاک گاز طبیعی را فراهم کرده است.

به گفته غلامعباس حسینی تاکنون از ۶۶ شهرک صنعتی در استان فارس  ۴۴ شهرک گازدار شده، عملیات گازرسانی به  ۷ شهرک صنعتی جهرم، اقلید، سروستان، خرم بید، بیرم، کازرون و سده در دست اجرا و ۱۵ شهرک باقی‌مانده نیز با تلاش‌های انجام‌شده با اولویت صنایع مصرف کننده سوخت مایع در حال بررسی می باشند.

حسینی با اشاره به این که شرکت گاز فارس تمام تلاش خود را برای گازرسانی به صنایع براساس مصوبه شورای اقتصاد به کار بسته، گفت: در قالب این طرح و بر اساس مصوبه سال ۹۵ شورای اقتصاد، شرکت ملی گاز ایران می‌تواند زیرساخت گازرسانی واحدهای صنعتی که سه سال از سوخت مایع استفاده کرده اند را به‌صورت رایگان فراهم کند. 

وی اضافه کرد: گازرسانی به مراکز صنعتی ضمن تقویت بخش صنعت و تولید، زمینه را برای جایگزینی سوخت پاک بجای سوخت‌های فسیلی ایجاد کرده است.

شهرک صنعتی فراشبند با ۷۰ هکتار مساحت، ظرفیت استقرار ۳۴۰ واحد صنعتی و اشتغال‌زایی بیش از هزار و ۷۰۰ نفر را دارد. شهرستان فراشبند در فاصله ۱۶۴ کیلومتری جنوب غرب شیراز در استان فارس قرار دارد .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها