خیرین مسکن ساز در تهران تسهیلات می گیرند

تهران-ایرنا- اعضای شورای شهر تهران یک فوریت طرح «ارائه تسهیلات ویژه خیرین مسکن ساز برای کمک به تامین مسکن اقشار محروم» را تصویب کردند.

به گزارش ایرنا؛ اعضای شورای شهر تهران یک فوریت «ارائه تسهیلات ویژه خیرین مسکن ساز برای کمک به تامین مسکن اقشار محروم» را روز سه شنبه در دویست و بیست و هشتمین جلسه خود در دستور کار قرار دادند.

«مجید فراهانی» عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران  بعنوان پیشنهاد دهنده این طرح توضیح داد: مطابق اصل ۳۱ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران داشتن مسکن متناسب، حق هر فرد  ایرانی است که دولت موظف است.

وی گفت: باید با رعایت اولویت برای آنها که نیازمندتر هستند به خصوص روستانشینان و کارگران زمینه اجرای این اصل را فراهم شود.

فراهانی تاکید کرد: این روزها داشتن مسکن و سرپناه در تهران به یک چالش تبدیل شده است بگونه ای که نیمی از ساکنان تهران مستاجر هستند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: پیش از این دولت برای خرید مسکن تسهیلات ارائه میداد اما اکنون برای اجاره نیز می خواهد تسهیلات بدهد.


وی با تاکید بر اینکه داشتن مسکن کوچک در تهران به یک رویا تبدیل شده است، گفت: این در حالی است که امام خمینی (ره) با افتتاح حساب ۱۰۰ حضرت امام خمینی(ره) در جمهوری اسلامی ایران سنگ زیربنای رفع معضل مسکن در کشور را با تکیه بر توان خیرین بنا نهادند که در همین راستا، انجمن خیرین مسکن ساز ایران در سال ۸۳ تاسیس شد و هم اکنون با مساعدت بنیاد مسکن در مرکز ۳۰ استان کشور و ۹۲ شهرستان فعال هستند.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران، ادامه داد: بر همین اساس طرح ارائه تسهیلات ویژه خیرین مسکن ساز برای کمک به تامین مسکن اقشار محروم با محوریت ارائه تسهیلات به خیرین مسکن ساز مورد تأیید انجمن، برای کمک به خیرین تامین کننده مسکن اقشار محروم پیشنهاد شده است.


فراهانی با اشاره به متن این پیشنهاد با بیان اینکه در این ماده واحده به شهرداری تهران اجازه داده می شود به منظور تشویق و ترغیب خیرین مسکن ساز به احداث واحدهای مسکونی برای اقشار آسیب پذیر و کم درآمد جامعه شهری، تسهیلاتی را برای ایفای مسئولیت اجتماعی در زمان صدور پروانه ساختمانی فراهم کند، گفت:  استفاده از معافیت ها و یا تخفیفات پیش بینی شده،   استفاده از امکان تقسیط عوارض و حقوق قانونی شهرداری از جمله پیشنهادات مطرح شده است.

در نهایت و پس از توضیحات مجید فراهانی، اعضای شورا، یک فوریت طرح «ارائه تسهیلات ویژه خیرین مسکن ساز برای کمک به تامین مسکن اقشار محروم»   را تصویب کردند.

قرار است این طرح در کمیسیون های تخصصی شورا بررسی و جزییات آن ارایه شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =