بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه رتبه سوم پژوهش کشور را کسب کرد

کرمانشاه- ایرنا- معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: براساس آخرین ارزیابی واحدهای توسعه تحقیقات بالینی کشور، واحد توسعه تحقیقات بالینی مجتمع بیمارستانی امام رضا (ع) کرمانشاه از نظر فعالیت‌های پژوهشی بعد از بیمارستان‌های نمازی شیراز و بقیه الله (عج) تهران جایگاه سوم کشوری را به خود اختصاص داد.

دکتر «فرید نجفی» روز چهارشنبه به ایرنا افزود: در این ارزشیابی ۶۳ واحد توسعه تحقیقات بالینی براساس شاخص‌های ارزیابی در حوزه های ظرفیت سازی و برون داده های پژوهشی مورد ارزیابی قرار گرفتند.

او گفت: کسب این موفقیت که حاصل تلاش بی وقفه و همکاری اعضای هیأت علمی و محققان دانشگاه می باشد بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.

مجتمع بیمارستانی امام رضا (ع) بزرگترین، مجهزترین و مدرنترین مرکز آموزشی درمانی و تحقیقاتی منطقه غرب و شمال غرب کشور است که در ۱۵ بهمن ۱۳۸۴ به طور رسمی به بهره‌برداری رسید. این مجتمع بیمارستانی کار خود را با ۵۱۵ تخت شروع کرد و اکنون با وجود ۷۱۴ تخت مصوب، دارای ۸۴۰ تخت فعال است. 

اکنون ۲ هزار و ۵۰۰ نفر شامل فوق تخصص، متخصص، پرستار، ماما و سایر پرسنل در بخش های مختلف در این بیمارستان به صورت شبانه روزی در راستای ارایه خدمات به مردم تلاش می کنند.

این مجتمع اکنون به عنوان قطب تشخیصی درمانی غرب کشور روزانه پذیرای ۲۰ هزار نفر مراجعه کننده از کرمانشاه، استان‌های غربی و کشور عراق است و این ظرفیت و پتانسیل را برای تبدیل به شهر بیمارستانی دارد.

۲ هزار و ۶۸۰ تخت بیمارستانی اکنون در قالب ۱۸ بیمارستان دولتی دانشگاه علوم پزشکی، ۲ بیمارستان خصوصی، سه بیمارستان نظامی و ۲ بیمارستان تامین اجتماعی در استان کرمانشاه فعال است که مجتمع امام رضا یکی از بزرگترین بیمارستان های استان و منطقه غرب کشور است.