محرومیت «شجاع» معادلات دفاع چپ پرسپولیس را برهم زد

تهران- ایرنا- محرومیت شجاع خلیل‌زاده موجب شد تا دست یحیی گل‌محمدی در پست دفاع چپ خالی‌تر از همیشه باشد.

تیم فوتبال پرسپولیس با شروع دور جدید مسابقات پس از وقفه طولانی مدت به خاطر شیوع ویروس کرونا، توانسته ۴ پیروزی کسب کند تا رکورد ۱۰۰ درصد پیروزی را پس از شروع مجدد لیگ در اختیار داشته باشد.

سرخپوشان روز شنبه موفق شدند با برتری یک بر صفر برابر فولاد خوزستان با اختلاف امتیاز ۱۵ امتیازی با تراکتور تیم دوم جدول رده‌بندی، در فاصله پنج هفته مانده به اتمام مسابقات، در آستانه قهرمانی قرار بگیرد.

شاگردان یحیی گل‌محمدی جمعه هفته جاری در هفته بیست و ششم لیگ برتر در مسجدسلیمان به مصاف نفت این شهر خواهند رفت و با کسب یک امتیاز از این بازی می‌توانند به صورت رسمی خود را قهرمان لیگ برتر بدانند.

این در حالی است که بعد از شروع مجدد مسابقات لیگ برتر، مصدومیت پرتعداد بازیکنان این تیم به چالش جدی برای یحیی گل‌محمدی تبدیل شده است چرا که در این مدت محمد انصاری، محمد نادری، محسن ربیع‌خواه، امید عالیشاه و وحید امیری با مصدومیت مواجه شده‌اند.

نکته جالب این بود که انصاری و نادری مدافعان چپ تخصصی سرخپوشان بودند و مصدومیت این دو موجب شد تا یحیی گل‌محمدی به فکر استفاده از بازیکنان غیر تخصصی در این قسمت از خط دفاعی خود بیافتد.

محسن ربیع‌خواه که ابتدا در روزهای نخست حضورش در پرسپولیس در زمان برانکو ایوانکوویچ به عنوان مدافع چپ به کار گرفته می‌شد، اولین گزینه یحیی گل‌محمدی برای این پست بود. او برابر ماشین‌سازی به عنوان مدافع چپ به بازی گرفته شد اما بازی در این منطقه برای او هم خوش‌یمن نبود چرا که وی دچار شکستگی از ناحیه کف پا و مجبور شد تا پایش را گچ بگیرد و بدین ترتیب چند هفته از میادین دور خواهد بود.

شجاع خلیل‌زاده اما دیگر گزینه گل‌محمدی برای حضور در دفاع چپ بود. او در دو بازی گذشته در این منطقه از زمین بازی کرد و عملکرد خوبی هم داشت اما او هم به خاطر محرومیت نمی‌تواند سرخپوشان را در دیدار پیش رو همراهی کند.

نکته جالب این است که امید عالیشاه و وحید امیری هم که هافبک‌های نفوذی پرسپولیس از جناح چپ محسوب می‌شوند نیز مصدوم هستند. مهدی ترابی هم که به نوعی ستاره تیم یحیی محسوب می‌شود، به خاطر مصدومیت در بازی با فولاد، قادر به همراهی سرخپوشان در دیدار برابر نفت مسجد سلیمان نیست.

موضوع دیگر این است که سیامک نعمتی زمانی که پرسپولیس از حضور یک دفاع راست تخصصی محروم بود، توانست در این پست به میدان برود و قابلیت‌های دفاعی خود را به نمایش بگذارد و ممکن است با توجه به این موضوع گل‌محمدی روی او هم نیم‌نگاهی برای استفاده در دفاع چپ داشته باشد.

با توجه به محرومیت بدموقع خلیل‌زاده و مصدومیت پر تعداد بازیکنان، دست یحیی گل‌محمدی برای بازی با نفت مسجد سلیمان خالی‌تر از همیشه خواهد بود و بدین ترتیب او مجبور است تا در فرصت باقی‌مانده تا این دیدار بازیکنان غیرتخصصی را در این پست بسنجد.

سرمربی پرسپولیس البته در روزهای اخیر دستور داده تا مدافع چپ تیم امیدها، به تیم بزرگسالان اضافه شود. سینا مهدوی که به تازگی به تمرینات تیم بزرگسالان اضافه شده، در دو دیدار اخیر در فهرست قرمزپوشان قرار گرفت اما فرصت بازی پیدا نکرد.

با توجه به این موضوع و البته حاشیه امنیت سرخپوشان برای کسب عنوان قهرمانی در لیگ، ممکن است سرمربی پرسپولیس از این بازیکن در ترکیب تیمش استفاده کند.

با این حال باید دید که تصمیم سرمربی پرسپولیس برای دفاع چپ تیمش چه خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha