فرماندار شمیرانات: مردم ما را در مسیر مبارزه با فساد همراهی کنند

تهران- ایرنا- فرماندار شمیرانات گفت: برای بررسی و رسیدگی به گزارش‌های مردمی در خصوص زمین‌خواری احتمالی در «شمشک دربندسر» آمادگی کاملی بین مسوولان وجود دارد و شهروندان می‌توانند با ارائه مستندات موردی از این تخلف‌ها، ما را در مسیر مبارزه با فساد همراهی کنند.

سیدمهدی ساداتی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تا این لحظه شکایت مردمی در خصوص تخلفات مربوط به زمین‌خواری در «شمشک دربندسر» در دستگاه قضایی ثبت نشده است و با تخلف‌های احتمالی با جدیت برخورد خواهد شد.
وی هچنین اظهار داشت: پرونده مربوط به آرامستان «تپه‌سرخه» لواسان هم به منظور ارجاع به کمیسیون اصل ۹۰ در حال جمع‌بندی و آماده‌سازی است.
شهر «شمشک دربندسر» از توابع بخش رودبار قصران شهرستان شمیرانات دارای آب و هوایی کوهستانی و طبیعتی بکر است و در شمال‌شرقی پایتخت قرار دارد؛ این شهر  به دلیل موقعیت جغرافیایی ممتاز از مقاصد گردشگری استان تهران به شمار می‌رود و این روزها ادعاهایی مبنی بر زمین‌خواری در این منطقه در فضای مجازی منتشر شده است.
زمانی ساخت‌وساز در این شهر در نبود طرح هادی، بدون ضوابط و شرایط مشخص و با روابط و قراردادهای سلیقه‌ای انجام می‌شد اما با ابلاغ طرح هادی کمک بزرگی به توقف ویلاسازی و هدررفت زمین‌های محدود منطقه شد زیرا زمین‌های این شهر توریستی - ورزشی باید صرف سرانه‌های عمومی شود نه ویلاهایی که به صورت فصلی مورد بهره‌برداری برخی افراد قرار می‌گیرد. 
شمشک دربندسر در آبان سال ۱۳۹۱ با تجمیع ۶ روستا به شهر تبدیل شد و در بیشتر موارد با دو پیست اسکی بین‌المللی شمشک و دربندسر بین مردم سایر مناطق کشور شناخته می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha