یک هزار گروه جهادی در البرز فعال شدند

کرج - ایرنا - رییس بسیج سازندگی استان البرز اعلام کرد که به دنبال دومین موج شیوع بیماری ویروسی کرونا یک هزار گروه جهادی برای رفع آلودگی و ضدعفونی اماکن پرتردد استان فعال شدند.

سرهنگ پاسدار مهران طیران روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:  گروه های جهادی مناطق هدفی را در حاشیه شهرها برای ضدعفونی تعریف کرده اند ولی در سطح شهرها و اماکن اگر درخواستی از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان داده شود، آمادگی لازم برای این کار وجود دارد.

وی اظهار داشت: هم اکنون بیشترین مناطقی که توسط این گروه ها ضدعفونی و گندزدایی می شوند فروشگاه های بزرگ، هایپرمارکت ها و ایستگاه های اتوبوس و همچنین ورودی بیمارستان ها می باشد.

هر گروه  جهادی شامل حدود پنج نفر از جهادگران هستند.

فعال سازی دوباره ۸۰ کارگاه جهادی تولید ماسک

طیران ادامه داد: در موج دوم بیماری ویروسی کرونا و دستورالعمل برای استفاده تمام شهروندان از ماسک، گروه های جهادی و افراد کم برخوردار با کمبود ماسک روبرو شده اند که به همین منظور

۸۰ کارگاه جهادی و کوچک تولید ماسک در استان فعال شده است.

وی گفت: هم اکنون این کارگاه های جهادی با مشکل کمبود مواد اولیه همچون پارچه و کش روبرو هستند که تلاش می شود این مشکلات برطرف شود.

رییس بسیج سازندگی استان البرز افزود: هم اکنون روزانه حدود ۱۰ هزار عدد ماسک بهداشتی توسط این کارگاه ها تولید می شود.

پس از  شیوع کرونا  از ابتدای اسفند ماه سال گذشته،  ۲۰۹ کارگاه خانگی و کوچک تولید ماسک توسط گروه های جهادی در استان البرز فعال شد.

در این کارگاه ها بیش از ۲ میلیون ماسک تولید شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =