عضو شورا: افزایش حقوق سال ۹۹ کارکنان شهرداری تهران اعمال شود

تهران - ایرنا- عضو شورای اسلامی شهر تهران اعمال مصوبه افزایش حقوق سال ۹۹ کارکنان شهرداری تهران را خواستار شد و گفت: کارکنان شهرداری به این افزایش حصوص نیاز دارند.

«حجت نظری» روز سه‌شنبه در دویست و بیست‌وهشتمین جلسه شورا با بیان اینکه متاسفانه شهرداری مصوبه مرتبط با افزایش حقوق را اعمال نمی‌کند، گفت: در سال ۹۹ با توجه به شیوع ویروس کرونا طبیعی بود که شهرداری تهران هم با مشکلاتی در زمینه منابع درآمدی مواجه شود اما در این میان شاهد بودیم که مدیران ارشد شهرداری برای جبران این کسری بودجه، در چند ماه اخیر تصمیم‌های غیرقابل توجیهی در قبال حقوق و دستمزد کارکنان شهرداری تهران گرفته‌اند.

وی اظهار داشت: پرداخت حقوق علی‌الحساب در فروردین‌ماه و جبران بخشی از آن در اردیبهشت، تاخیر در اعمال مصوبه افزایش حقوق کارکنان ثابت، حذف ردیف کمک ‌هزینه ناهار از فیش حقوقی کارکنان، کاهش سقف اضافه‌کار و تعطیلی کارکنان در چهار ماه ابتدایی سال ۹۹ موجب شد، نگرانی‌های متعددی برای پرسنل شهرداری تهران به‌وجود آید.  

نظری تاکید کرد: با افزایش تورم در سال جاری و همچنین افزایش هزینه‌های روزمره افراد برای رعایت بهداشت و مراقبت در برابر بیماری کرونا، انتظار می‌رفت شهرداری توجه بیشتری به نیروهای خود داشته باشد.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: می‌توان با راهکارهایی همچون تخصیص ندادن اعتبار به برخی پروژه‌های غیرضروری، حذف هزینه‌های غیرضروری در قالب تنخواه در اختیار مدیران، نظارت بیشتر بر واریز درآمدها به حساب شهرداری، حذف بخشی از مزایای مدیرانی که به گواه اسناد از شهردار تهران حقوق بیشتری می‌گیرند را پیشنهاد کرد تا کسری بودجه و کاهش درآمد شهرداری جبران شود.

وی خاطر نشان کرد: در این مورد به معاون برنامه‌ریزی و امور شورا و سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی تذکر می‌دهم که این رفتار موجب نارضایتی در نیروهای شهرداری و همچنین به خطر افتادن معیشت آنها خواهد شد.

نظری ادامه داد: لازم است شهردار تهران هرچه زودتر راهکاری بیابد که این خسارت ایجاد شده را جبران کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود نام و یاد «سهیل گوهری» کارشناس شورای اسلامی شهر و «روح‌الله رجایی» سردبیر روزنامه جام‌جم که جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست دادند، را گرامی داشت.

کمیته فنی ارزش گذاری آثار هنری پایتخت تشکیل می شود

 اعضای شورای اسلامی شهر تهران به ایراد فرمانداری تهران به تشکیل کمیته فنی نظارت، ارزش‌گذاری و تعیین آثار هنری فضاهای عمومی شهر تهران پاسخ دادند و بر این اساس این کمیته تشکیل می شود.
اعضای شورا  بررسی پاسخ به ایراد فرمانداری تهران به طرح تشکیل کمیته فنی نظارت، ارزشگذاری و تعیین آثار هنری فضاهای عمومی شهر تهران را  در دستور کار قرار دادند.

«محمدجواد حق شناس» رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در این باره، گزارش مشترک سه کمیسیون نظارت، شهرسازی و فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به فرماندار تهران را قرائت کرد و گفت: در خصوص ایراد وارده به مصوبه تعیین حریم آثار هنری در فضاهای عمومی شهر تهران مبنی بر عدم شفافیت در وظایف و حدود اختیارات کمیته فنی نظارت و ارزش گذاری آثار هنری در فضاهای عمومی شهر تهران از سوی هیات تطبیق مصوبات شورای شهر تهران باید به استحضار برسانم در راستای شفاف نمودن حدود اختیارات کمیته پیشنهادی در جهت ابهام زدایی در ماده دوم مصوبه ارائه شده است.

وی افزود: در ماده دوم این مصوبه شهرداری تهران به عنوان متولی حفظ و نگهداری آثار هنری شهر ملزم به تشکیل کمیته فنی نظارت و ارزشگذاری تعیین آثار هنری در فضاهای عمومی شهر تهران در چارچوب اسناد فرادست و قوانین موضوعه شده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در تشریح ضوابطی که شهرداری بر اساس آنها باید تشکیل کمیته فنی نظارت و ارزشگذاری را انجام دهد گفت: تعیین حریم حفاظتی آثار هنری شهر تهران، ارزیابی ارزش آثار هنری موجود در عرصه های عمومی شهر با هدف تعیین حریم، نظارت بر تهیه شناسنامه تمامی آثار هنری واجد ارزش در فضاهای عمومی شهر، نظارت بر تهیه و اجرای طرح های حفاظت از آثار هنری واجد ارزش در عرصه های عمومی شهر و نظارت بر تهیه دستورالعمل ها و آئین نامه های مربوط به حفظ و نگهداری آثار هنری از مواردی است که شهرداری در تشکیل این کمیته باید مد نظر قرار دهد.

حق شناس ادامه داد: همچنین تصمیم گیری در خصوص تغییرات و جابجایی آثار هنری، بررسی و تایید مطالعات هنر شهری واجد ثبت در فهرست آثار ملی کشور و ارائه گزارش دوره ای از عملکرد کمیته در راستای نظارت و ارزش گذاری و تعیین آثار هنری از دیگر مواردی است که شهرداری باید انجام دهد.

عضو شورای تهران تاکید کرد: این نامه به امضای روسای کمیسیون های شهرسازی، نظارت و فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران رسیده است.

در نهایت با ۱۷ رأی موافق از مجموع ۱۷ نفر حاضر در جلسه شورای شهر تهران، پاسخ کمیسیون فرهنگی به ایراد فرمانداری تهران تصویب شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha