۸۰ درصد مردم مشهد از ماسک بهداشتی استفاده می‌کنند

مشهد- ایرنا- فرماندار مشهد گفت: بیش از ۸۰ درصد از مردم این شهر برای حضور در اماکن عمومی از ماسک بهداشتی استفاده می‌کنند.

محمد رضا هاشمی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به شیوع بیماری همه گیر کووید ۱۹ براساس پایش‌های صورت گرفته استفاده از ماسک توسط مردم از حدود سه هفته قبل تاکنون روند رو به افزایش داشته است.

وی با تاکید بر اینکه در کنار فعالیت‌های اجتماعی و اشتغال، پروتکل‌های بهداشتی نیز باید رعایت شود ادامه داد: ۳۴۵ نفر بازرس در قالب ۱۱۵ تیم نظارتی بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در حوزه اصناف نظارت می‌کنند.

فرمادار مشهد گفت: اجررای طرح گشت‌ مشترک نظارت بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با هدف پیشگیری و آگاهی‌بخشی، با محوریت فرمانداری مشهد، دستگاه قضایی و مراکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با جدیت بیشتر در دستور کار قرار گرفته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی نیز پیشتر گفته بود: گرچه ۷۱ درصد شهروندان ساکن در این استان از ماسک بهداشتی به عنوان ابزار مهم و موثر پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا استفاده می‌کنند اما انتظار داریم این شاخص به بیش از ۹۵ درصد افزایش یابد.

حسن جعفری روند آمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ و فوتی‌های ناشی از آن در این استان را رو به افزایش دانست و افزود: در حال حاضر وضعیت خراسان رضوی از نظر شیوع ویروس کرونا قرمز است و بررسی‌ها نشان می‌دهد میزان استفاده از ماسک توسط مردم این استان در مشاغل ۷۶ درصد و در ادارات ۹۰ درصد است.  

شهرستان مشهد با ۳.۵ میلیون نفر جمعیت و ۱۰۰ هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب،  ۵۵ درصد از واحدهای صنعتی، کشاورزی و معدنی استان ۶.۴ میلیون نفری خراسان رضوی را در خود جای داده است.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۷۶ هزار و ۲۰۲ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۱۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۴ هزار و ۴۰۵ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۲۴۰ هزار و ۸۷ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =