۱۰ زندانی غیرعمد در کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) آزاد می‌شوند

بندرعباس- ایرنا- رییس کل دادگستری هرمزگان گفت: ۱۰مددجوی جرایم غیرعمد تحت حمایت نمایندگی ستاد دیه همزمان با برگزاری دهمین کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) در بندرعباس از زندان آزاد می‌شوند.

علی صالحی روز سه شنبه در دیدار اعضای ستاد برگزاری دهمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) با وی افزود:پیشنهادمان به دادگستری‌های استان‌های کشور نیز این است که با تاسی از سیره امام سجاد(ع) وهمزمان با برگزاری کنگره دهم، تعدادی از زندانیان جرائم غیرعمد را آزاد کنند.
وی بیان داشت: برگزاری رخداد مهم کنگره بین المللی امام سجاد(ع) جهت شناسناندن سیره ائمه اطهار واهل بیت (ع) آن هم در این ابعاد نیازمند برنامه ریزی، تلاش و صرف وقت و هزینه است که با صبوری و تلاش عوامل برگزار کننده کنگره در  یک دهه محقق شده است.
رییس کل دادگستری هرمزگان با بیان اینکه به طور قطع این کار ارزشمند هم دارای پاداش اخروی برای دست اندرکاران و هم برکات فراوانی برای استان و کشور به دنبال خواهد داشت، گفت: با انجام این حرکت بسیار خوب و اثرگذار، فضای معنوی در جامعه حاکم می‌شود.
صالحی عنوان کرد: اگرچه تاکنون برنامه‌های خوبی در قالب این رخداد مهم فرهنگی و مذهبی اجرا شده است اما در کنگره دهم همه باید در کنار هم تلاش کنیم تا برنامه‌ای در شان نام امام سجاد(ع) رقم بخورد.
وی با اشاره به شرایط ویژه امسال، تصریح کرد: اگر شرایط تا زمان برگزاری کنگره مطلوب بود که آیین اختتامیه این برنامه به صورت حضوری در بندرعباس برگزار می‌شود و در غیر این صورت، از ظرفیت فضای مجازی جهت برگزاری کنگره استفاده خواهدشد.
این مسوول قضایی درهرمزگان در پایان همکاری در جهت نشر اندیشه و معارف اهل بیت(ع) را از افتخارات دستگاه قضا برشمرد.

تاکنون ۳۰ زندانی غیرعمد به برکت کنگره امام سجاد(ع) آزاد شدند
دبیر کنگره بین المللی امام سجاد(ع) نیز گفت: به همت دادگستری و با همکاری ستاد دیه هرمزگان از کنگره ششم تا نهم، هرساله تعدادی از زندانیان جرائم غیرعمد از حبس آزاد شده اند که تاکنون شمار این زندانیان رها شده از بند به ۳۰ نفر رسیده است.
علی علامه زاده با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای برگزاری هرچه بهتر دهمین کنگره، افزود: دستگاه قضایی در ۹ دوره گذشته کنگره بین المللی امام سجاد(ع) همکاری بسیار خوبی با مجموعه ستاد برگزاری داشته است.

آزادی زندانیان جرائم غیرعمد عمل به سیره امام سجاد(ع) است
مدیر موسسه فرهنگی اندیشه‌های اسلامی سجادیه در هرمزگان نیز گفت: اقدام شایسته آزادی زندانیان در واقع عمل به سیره امام سجاد(ع) و هم حکومت اسلامی به تبعیت از منش و سیره اهل بیت عصمت و طهارت(ع) مصمم است که هیچ فردی به دلیل جرائم غیرعمد در حبس نباشد.
حجت الاسلام و المسلمین محمد علی لبخندان طرح آزادی زندانیان که هرساله در قالب کنگره بین المللی امام سجاد(ع) اجرا می‌شود، نمادی از رفعت اسلامی نظام مقدس جمهوری اسلامی که برگرفته از سیره اهل بیت(ع) است.

 لبخندان با بیان اینکه امروز دنیا تشنه معنویت و عرفان است، خاطرنشان کرد: از همین رو نیز شاهد ترویج و رشد عرفان‌های کاذب در سطح جهان هستیم و ترویج اندیشه امام سجاد(ع) در چنین برهه‌ای از زمان ضرورت دارد.
کنگره بین المللی امام سجاد(ع) همه ساله همزمان با سالروز شهادت چهارمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت امام سجاد(ع) در ۲۵ محرم به همت ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان و با همکاری ادارات و نهادهای استان و ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور و با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی در بندرعباس برگزارمی‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =