شهروندان تهرانی نذورات عید قربان را با کمک مومنانه ادا کنند

تهران- ایرنا- عضو شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم اطلاع رسانی درباره تعطیلی مراکز عرضه دام زنده ویژه عید قربان برای مناسک حج امسال تاکید کرد و از مردم خواست نذرهای خود را به شکل کمک مومنانه ادا کنند.

به گزارش ایرنا؛ «شهربانو امانی» روز سه‌شنبه در دویست و بیست و هشتمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به نزدیک شدن به مراسم حج و عید قربان اظهارداشت: با توجه به اینکه مناسک حج امسال تعطیل است و هر ساله در آستانه عید قربان، شهرداری ۲۴ مرکز عرضه دام را مجهز می کرد.

وی با بیان اینکه ستاد کرونا در این خصوص تصمیم گرفته است، افزود: در مصوبه ای که ۲۸ تیر ماه سال جاری توسط ستاد کرونا اعلام شده امسال دام عرضه نشود و به منظور جلوگیری از تجمع و مسافرت های درون و برون شهری و مخاطرات موجود در محل های عرضه دام مراسم قربانی امسال به شکل سنوات گذشته برگزار نشود.

امانی ادامه داد: این مراسم می تواند در قالب کمک های مومنانه و با اخذ اجازه مراجع و دفاتر مراجع و به اشکال دیگر انجام شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: نگرانی و دغدغه من این است که از رسانه ملی آگاهی و اطلاع رسانی در این خصوص مشاهده نشود.  

وی تأکید کرد: در مورد روز طبیعت این اطلاع رسانی انجام شد و مردم نیز توجه کردند و به عنوان یکی از موارد خوب می توان از آن یاد کرد.  

به گفته وی، برغم اینکه مناسک حج امسال تعطیل شده است در این خصوص اطلاع رسانی انجام نشده است.

وی گفت: وقتی مناسک حج تعطیل شده و ستاد مقابله با کرونا مصوبه ای در این خصوص دارد باید رسانه ملی و نهادهای مختلف در این خصوص اطلاع رسانی داشته باشند.  

امانی تاکید کرد: شبکه های رسانه ای کشورهای مسلمان ۲۰ روز است که این اطلاع رسانی را انجام می دهند که مردم قربانی نکنند و رعایت پروتکل ها را در دستور کار خود قرار دهند لذا من نگران جان مردم هستم.

وی افزود: شهرداری تهران نیز امسال در خصوص اماکنی که هر ساله در آنها عرضه دام زنده داشت و امسال تعطیل شده اطلاع رسانی نداشته است.

«محسن هاشمی» رییس شورای اسلامی شهر تهران درباره تذکر امانی به شوخی گفت: شما نگران گوسفندها هستید یا آدم ها؟

امانی در پاسخ به رئیس شورا تاکید کرد: من نگران آدم ها هستم، شوخی هایی که شما با من می کنید بعدا تبدیل به بحث رسانه ها می شود.

وی گفت: امکان دارد تعدادی از مردم در خانه هایشان این کار را انجام دهند؛ بعضی نذر دارند و باید بررسی میدانی انجام شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =