لغو کلیه مسابقات جهانی ناشنوایان تا پایان سال ۲۰۲۰

تهران- ایرنا- با توجه به شیوع موج دوم کرونا از سوی کمیته بین‌المللی ورزش‌های ناشنوایان (ICSD) کلیه مسابقاتی که در سال ۲۰۲۰ پیش‌بینی شده بود، لغو و به زمان دیگری موکول شد.

«مهران تیشه‌گران» رییس فدراسیون ناشنوایان در این خصوص گفت: با توجه به شیوع موج دوم کرونا از سوی کمیته بین‌المللی ورزش‌های ناشنوایان (ICSD) کلیه مسابقاتی که در سال ۲۰۲۰ پیش‌بینی شده بود، لغو و به زمان دیگری موکول و مسابقات جهانی فوتبال، کشتی، کاراته و تکواندو که قرار بود نیمه دوم سال برگزار شود به سال ۲۰۲۲ موکول شد.

وی اظهار داشت: به دلیل تداخل مسابقات جهانی با المپیک ناشنوایان از فدراسیون جهانی درخواست کردیم که این مسابقات در سال ۲۰۲۲ برگزار شود تا از نظر اقتصادی مشکلی برای اعزام تیم‌ها نداشته باشیم.

تیشه‌گران افزود: المپیک ناشنوایان آذر ماه سال ۱۴۰۰ در برزیل برگزار خواهد شد و سعی داریم در ۶ رشته ورزشی در این مسابقات حضور پیدا کنیم و در فوتبال و بسکتبال برای شرکت در المپیک ناشنوایان باید در انتخابی المپیک شرکت کنیم که هنوز زمان برگزاری انتخابی مشخص نیست.

رییس فدراسیون ناشنوایان همچنین از تعطیلی استخر و سالن بدنسازی مجموعه ورزشی ناشنوایان خبر داد و گفت: با توجه به شیوع کرونا، استخر و سالن بدنسازی ناشنوایان که از اول تیر فعالیت خود را آغاز کرده بود با دستور ستاد ملی مقابله با کرونا در ورزش تعطیل شد.  بنابراین فعلا هیچ برنامه‌ای نداریم تا زمانی که ستاد مجوز برگزاری اردوها و مسابقات را اعلام نماید.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha