نیازمند وحدت بیشتر میان امت اسلام هستیم

تهران- ایرنا- دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در گفت‌وگوی تلفنی با مفتی اهل سنت عراق بر همبستگی و وحدت بیشتر بین امت اسلام تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی حجت الاسلام حمید شهریاری روز چهارشنبه در گفت وگوی تلفنی با شیخ الصمیدعی، مفتی و رئیس دارالافتای اهل سنت و جماعت عراق از مواضع وی در قبال جمهوری اسلامی ایران و اقداماتش در زمینه وحدت امت اسلامی  قدردانی کرد.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: ما امروز در برهه خطرناکی قرار داریم که بیش از هر زمانی ضرورت همبستگی و وحدت بیشتر بین امت اسلام را می طلبد.
شهریاری همچنین بر ضرورت هوشیاری بیشتر در مقابل توطئه های اخیر آمریکایی- صهیونیستی تأکید کرد و امت اسلام و همه آزادگان جهان را به وحدت بیشتر برای مقابله این توطئه ها فرا خواند.
شیخ مهدی الصمیدعی هم در این گفتگو با اشاره به فعالیت دار الافتای اهل سنت و جماعت عراق، در زمینه وحدت بین احزاب و گروه های عراقی برای انجام هر اقدامی در زمینه طرح های اسلامی و مقاومت، اعلام آمادگی کرد.
وی با اشاره به رفع بسیاری از فتنه های موجود در عراق از جمله فتنه های طائفی و فتنه داعش، از تعامل خوب ایران با اهل سنت دنیا و عراق و تلاش های این کشور در مبارزه با داعش قدردانی کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =