سفارت ایران در کویت: بیگانگان برای فروش سلاح به منطقه ما آمده‌اند

تهران- ایرنا- سفارت جمهوری اسلامی ایران در کویت با اشاره به دخالت‌های آمریکا در غرب آسیا اعلام کرد که بیگانگان برای فروش سلاح به این منطقه آمده‌اند.

به گزارش سه‌شنبه ایرنا، سفارت ایران در پاسخ به سفیر آمریکا در کویت که نقش کشورمان را در منطقه «خبیثانه» توصیف کرد، در پیامی توئیتری نوشت: هیچ کشوری دلسوزتر از خود کشورهای منطقه برای امنیت و ثبات آن نیست. آنهایی که از هزاران کیلومتر آمده اند برای کسب درآمد و فروش سلاح آمده‌اند.
در ادامه این پیام آمده است: آنهایی که اقدام به کشتن فرماندهان محبوب نظامی ضد تروریسم داعشی در منطقه کردند، نقش پلید خود را در منطقه ایفا می‌کنند. فرزندان این منطقه این نقش پلید را هرگز فراموش نخواهند کرد.  
سفارت جمهوری اسلامی ایران در کویت افزود: ایالات متحده آمریکا با خروج از توافق هسته‌ای به تاریخ ۸ می ۲۰۱۸ عملاً قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت را که خود یکی از بانیان آن بود، نقض کرده است. این یعنی یکجانبه‌گرایی و نقش پلید در دنیا.
در این پیام همچنین آمده است: نقش پلید یعنی: برای نخستین بار در تاریخ سازمان ملل متحد، یک عضو دائم شورای امنیت قطعنامه مصوبه شورا را نقض کند و به مجازات دولت‌هایی بپردازد که نسبت به این قطعنامه و اجرای آن ملتزم هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =