مکان جدید استقرار کسبه فعال معبد هندوها به زودی آماده می‌شود

بندرعباس- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: مکان جدید استقرار کسبه آسیب دیده از آتش سوزی معبد هندوها طی دو ماه آینده آماده و در اختیار آنها قرار می گیرد.

ایرج حیدری دوشنبه شب در نشست ویژه پیگیری مشکلات این کسبه، اظهار داشت: با پیگیری معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری و با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی، شهرداری بندرعباس و میراث فرهنگی مکان جدید برای استقرار و شروع به فعالیت این صنف احداث و راه اندازی می شود.

وی تصریح کرد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به صورت ویژه روند آماده سازی مکان جدید را پیگیری و دنبال نماید تا در زمان مشخص شده آماده و راه اندازی شود.

این مقام مسوول بیان داشت: تسهیلات بانکی مناسب در اختیار کسبه فعال صنایع دستی آسیب دیده قرار می گیرد تا شرایط برای فعالیت مجدد آنها بیش از پیش مهیا گردد.

 حیدری در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به اهمیت بیمه فعالان صنایع دستی، گفت: بیمه فعالان در زمینه صنایع دستی از اهمیت بسزایی برخوردار است تا در شرایط وقوع حوادث غیر مترقبه خسارت های وارده جبران شود.

۲۷ اردیبهشت ماه امسال ۲۰ غرفه صنایع دستی واقع در بنای تاریخی معبد هندوهای بندرعباس در آتش سوخت.

 در این آتش‌سوزی به ساختمان تاریخی معبد آسیبی نرسیده و فقط غرفه‌های واقع در محوطه سوختند.

معبد هندوهای بندرعباس در سال ۱۲۶۷ هجری شمسی توسط محمد حسن خان سعدالملک به عنوان بنای زیارتی تجار و کارگران هندی مقیم بندرعباس ساخته  شده و سال ۱۳۷۷ در فهرست آثار ملی ثبت شد.

در آتش سوزی معبد هندوها بیش از ۳۰ نفر از کسبه فعال در زمینه صنایع دستی کار و کسب خود را از دست دادن که با تدابیر اتخاذ شده امروز شرایط برای فعالیت مجدد آنها مهیا می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =