۳۰ تیر ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۱۷
کد خبرنگار: 2986
کد خبر: 83863663
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

بیم دموکرات‌ها از دخالت خارجی در انتخابات آمریکا

نیویورک- ایرنا- دموکرات‌های ارشد کنگره آمریکا در نامه‌ای به پلیس فدرال آمریکا خواستار برگزاری نشست توجیهی برای توضیح درباره دخالت عوامل خارجی در انتخابات آبان‌ماه امسال در این کشور شدند.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان، چاک شومر رهبر اقلیت دموکرات در سنا، آدام شیف رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان و مارک وارنر نائب رئیس کمیته اطلاعات سنا روز دوشنبه در نامه‌ای به کریستوفر ری مدیر اداره تحقیقات فدرال موسوم به اف بی آی این درخواست را مطرح کردند.

در این نامه آمده است: این نامه برای درخواست از اداره تحقیقات برای برگزاری یک نشست توجیهی ضدجاسوسی برای همه اعضای مجلس نمایندگان و سنا درباره تلاش های خارجی برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا است.

اعضای ارشد کنگره آمریکا افزوده‌اند: ما عمیقا نگران هستیم به ویژه اینکه به نظر می‌رسد کنگره مورد هدف کارزار سازماندهی شده دخالت خارجی واقع شده است که در پی برجسته سازی دروغ‌پراکنی و شست‌وشوی مغزی برای تاثیرگذاری در فعالیت کنگره، مباحث عمومی و انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر است.

در این نامه تاکید شده است: با توجه به این تهدیدهای جدی و قابل ملاحظه، به عنوان اعضای هیات رئیسه و کمیته اطلاعات کنگره معتقدیم بسیار ضروری است که اف بی آی یک نشست توجیهی محرمانه برای همه اعضای کنگره برگزار کند و همه اطلاعات به دست آمده و تحلیل‌ها را با در نظر گرفتن حفاظت از منابع حساس اطلاعاتی و روش‌های آن مطرح سازند.

چهار عضو ارشد دموکرات در کنگره آمریکا تصریح کردند: به خاطر ماهیت مداوم این گونه تهدیدها، ما خواستار برگزاری نشست توجیهی اف بی آی در ماه اوت به عنوان نزدیک‌ترین فرصت هستیم.

بحث دخالت عوامل خارجی در انتخابات آمریکا از انتخابات ۲۰۱۶ تا کنون به طور جدی مطرح است. این مساله باعث فعالیت گروهی به سرپرستی بازرس رابرت مولر به مدت ۲ سال شد تا همه افراد خارجی مرتبط با ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ را مورد بررسی قرار داد.

رفتار دونالد ترامپ و کاخ سفید در قبال این گروه بازرسی و همچنین اقدامات کمیته قضایی و اطلاعات مجلس نمایندگان که اکنون در اختیار اکثریت دموکرات‌ها قرار دارد، منجر به شکل‌گیری استیضاح دونالد ترامپ شد و در نهایت مجلس نمایندگان به استیضاح ترامپ رای داد.

پرونده اتهامات ترامپ در سنای با اکثریت جمهوریخواه متوقف شد و با وجود اینکه ۲ نفر از جمهوریخواهان هم به اتهامات ترامپ رای مثبت دادند، اما ترامپ از کار برکنار نشد و استیضاح نتوانست دو سوم آرای این مجلس را به دست آورد.

در ۱۳ آبان ماه امسال، علاوه بر انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات مجلس نمایندگان و بخشی از سنا هم برگزار می‌شود. نگرانی از دخالت در انتخابات نه تنها برای تاثیرگذاری در انتخابات ریاست جمهوری است بلکه برای از دست دادن کرسی‌های ۲ مجلس نمایندگان و سنا هم مطرح است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =