۳۰ تیر ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۱۳
کد خبرنگار: 1451
کد خبر: 83863567
۰ نفر

برچسب‌ها

۷۰ سمن در یزد فعالیت دارند

یزد- ایرنا-  مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد گفت: براساس برنامه معاونت جوانان وزارت مبنی بر ایجاد ۵۵ سمن تا سال ۱۴۰۰ برای استان، خوشبختانه با رویکردهای اداره‌کل و پیگیری‌های معاونت جوانان اکنون ۷۰ سمن داوطلب در حوزه‌های مختلف در حال فعالیت هستند.

مسعود شریعتی  روز دوشنبه در حاشیه بازدید از انجمن صنفی خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان یزد و در جمع خبرنگاران افزود: به لحاظ تعداد سمن‌ها بسیار جلوتر از آنچه ابلاغ وزارت بوده، قرار داریم و سمن‌های استان در زمینه‌های مختلف فعال هستند و با حداقل اعتبارات و امکانات کارهای بسیار بزرگی را انجام داده‌اند.

وی ادامه داد: در دوران شیوع کرونا سمن‌ها به کمک کادر درمان شتافتند و در جمع آوری کمک‌های مومنانه به افراد مستحق و نیازمند و آسیب دیده اقدامات موثری را انجام داده و حتی در دورترین مناطق استان حضور یافتند.

مدیرکل ورزش  و جوانان استان یزد با اشاره به اقدامات موثر سمن‌ها در فضای مجازی گفت: سمن‌های استان حتی از فضای مجازی غافل نشدند و اقدامات را به این سمت هدایت کردند و البته سعی شده مجوزهای سمن‌ها نیز سمت و سوی تخصصی و بر اساس نیاز جامعه باشد .

شریعتی با اشاره به هفته ازدواج نیز گفت: در برنامه‌های وزارت ورزش و جوانان در چند سال گذشته برنامه ریزی‌های مختلفی به جامعه هدف در حوزه ازدواج ارائه شده که به لحاظ علمی و برخاسته از نیازهای جامعه بوده است.

وی ادامه داد: همچنین در زمینه ارائه مشاوره‌های ازدواج اقدامات موثری صورت گرفته تا بتوانیم مشاوره‌های لازم در بحث تسهیل ازدواج آگاهانه که بر اثر آن تداوم داشته و آسان و پایدار باشد، ارائه دهیم .  

شریعتی از برگزاری کارگاه‌های متعدد آموزش‌ و مشاوره‌های ازدواج در سال گذشته خبر داد و گفت: این کارگاه ها امسال نیز در قالب فضای مجازی در حال برگزاریست و در هفته ازدواج بیش از ۲۰۰ مشاوره رایگان خواهیم داشت.

وی از برتری امور جوانان استان یزد در سطح کشور خبر داد و گفت: در هفته ازدواج برگزاری نمایشگاه جهیزیه، برگزاری آموزش‌های مختلف و مشاوره‌ها در فضای مجازی را خواهیم داشت و رسانه‌ها نیز باید در راستای ترویج فرهنگ ازدواج آگاهانه و آسان و پایدار یاری گر این نهاد باشند تا فرهنگ غنی ایرانی اسلامی در حوزه ازدواج به فرهنگ تجملی و سخت و ناپایدار تبدیل نشود.

شریعتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه استان یزد در بحث ورزش نیز در سطح کشور جایگاه خوبی را داراست گفت: استان یزد از هیئت ها و باشگاه های ورزشی توانمندی برخوردار است که اقدامات خوبی را انجام داده اند.

وی از ایجاد معاونت ورزش بانوان در این اداره کل در آینده ای نزدیک خبر دادو اظهار داشت: اکنون در همه شهرستان ها یک سالن اختصاصی ویژه بانوان وجود دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد از بهره برداری ۱۰۰ پروژه در سال گذشته خبر داد و این تعداد پروژه را در سال جاری ۳۰ طرح اعلام کرد که تا اوایل سال ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهد رسید.

همچنین سیداحمدهاشمی، معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان یزد در این نشست از برگزاری مجامع مختلف هیئت های ورزشی در استان خبر داد و گفت: در طول سال مجامع حساسی اعم از فوتبال، هندبال، والیبال و ... برگزار و امسال نیز در اولویت قرار دارد.

وی ادامه داد: همچنین سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر در بهمن ماه برنامه ریزی شده و در صورتی که بیماری کرونا ریشه کن شود و بتوانیم به حالت عادی برگردیم این دوره را میزبانی خواهیم کرد.

هاشمی افزود: اجرای برنامه‌های مختلفی از سوی هیئت‌های ورزشی برنامه ریزی شده که امیدواریم تا پایان سال آنچه مدنظر این هیئت ها است و یبا حمایت های ویژه مدیرکل محقق شود.

وی با اشاره به استفاده از فضای مجازی در رشد و گسترس ورزش گفت: امسال با شیوع کرونا این پتانسیل که در هیئت ها نهفته بود، شکوفا شد و در برخی رشته‌های همانند کاراته و  تکواندو مسابقات قهرمانی به صورت مجازی برگزار شد و این نشان می‌دهد استان یزد در بحث ورزش پتانسیل و توانمندی ‌های خوبی را داراست.

هاشمی گفت: برای اولین بار یزد توانست نماینده‌ای در المپیک در رشته شمشیر بازی داشته باشد که در تاریخ یزد سابقه نداشته و البته یک یزدی در پارالمپیک داشته و این مرهون حمایت‌های مسئولان استان است .

معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان یزد گفت: ویروس کرونا باعث شد مسابقات به تعویق بیفتد وگرنه ورزشکاران ما در رشته‌های مختلف آمادگی خوبی را داشتند و امیدواریم این آمادگی‌ها را حفظ کرده و در مسابقات پارالمیپک و المپیک بدرخشند.

همچنین احمد طالبی، معاون فرهنگی و امورجوانان ادراه کل ورزش و جوانان استان یزد نیز در این نشست با اشاره به برگزاری آموزش‌های پیش از ازدواج در فضای مجازی گفت: امسال برای هفته ازدواج همراهی خیران در مباحث ازدواج جوانان دنبال می شود و همچنین فعالیت ها در قالب گفت وگوهای علمی به شکل تصویری، ساخت کلیپ، انیمیشن و موشن گرافی با موضوعات مرتبط با جوانان انجام خواهد شد.

وی نشست ستاد ساماندهی امورجوانان  با موضوع ازدواج، کمپین همراهی خیران، تولید برنامه‌های علمی با محوریت پژوهش مبتنی بر امورجوانان، جشنواره فروش جهیزیه با تاکید بر کالاهای ایرانی و الگوسازی کالاهای با کیفیت و پرهیز از کالاهای غیرضروری و مشاوره ازدواج  به شکل مجازی  را از دیگر برنامه‌های هفته ازدواج اعلام کرد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha