فرسودگی بنا، خانه ژیمناستیک تیران و کرون را تعطیل کرد

اصفهان- ایرنا- رییس اداره ورزش و جوانان تیران و کرون گفت: فرسودگی و کاهش مقاومت خانه ژیمناستیک تیران عامل تعطیلی این رشته ورزشی در این شهرستان شده ‌است.

مهدی مرادی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: خانه ورزش ژیمناستیک تیران در یکی از سالن‌های ورزشی با قدمت بیش از ۴۰ سال ایجاد شد و در سال‌های گذشته مرمت و این مرکز به وسایل تخصصی تجهیز شد اما به دلیل فرسودگی و نبود مقاومت و استانداردهای لازم، این مکان ورزشی از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان به عنوان مکان تخریبی معرفی شده است.

وی بیان‌ کرد: محیط‌های ورزشی در تیران و کرون محدود است و امکان راه‌اندازی مرکز جدید برای این رشته ورزشی وجود ندارد و بخش خصوصی به دلیل کم بازده بودن برای این امر مشارکت نمی‌ند و باید راهکار جدی پیش‌بینی شود.

وی با بیان اینکه بودجه مقاوم‌سازی و استحکام بخشی به این پروژه داده نمی‌شود، تصریح ‌کرد: ممنوعیت تعریف پروژه جدید و از طرف دیگر تخصیص نیافتن اعتبار برای مقاوم‌سازی باعث شد که این خانه ورزشی تعطیل شود.

رییس اداره ورزش و جوانان تیران و کرون ادامه داد: ۵۰۰ کودک از آموزش‌های ژیمیناستیک استفاده می‌کنند و روزهای پنجشنبه کودکان برای انجام فعالیت‌های ورزشی از مناطق روستایی به این مرکز می‌آیند و این تعطیلی یک جریان فرهنگ‌سازی در حوزه توسعه ورزش را منحل می‌کند.

وی همکاری هیات ژیمناستیک استان و اداره کل ورزش و جوانان برای رفع چنین چالشی را خواستار شد و گفت: محدودیت محیط‌های ورزشی در این شهرستان چالش‌های زیادی را ایجاد کرده و تطعیلی هر مرکز، توسعه ورزش را تعطیل می‌کند.

به گفته وی با اختصاص پنج میلیارد ریال اعتبار امکان مقاوم‌سازی و بهره‌برداری مجدد این سالن فراهم می‌شود که با کمک بخشی از بودجه از سوی دولت و بودجه های محلی این سالن احیا خواهد شد.

در این شهرستان پنج سالن ورزشی تحت نظر اداره ورزش و جوانان، ۲ سالن ورزشی زیر نظر آموزش و پرورش و ۱۱ سالن ورزشی وابسته به سپاه پاسداران وجود دارد که بر اساس جدول زمانبندی در اختیار خانم ها و آقایان است.

سرانه فضاهای ورزشی در این شهرستان برای هر نفر ۲۲سانتی مترمربع می باشد که۷۸ سانتی مترمربع کمتر از میانگین کشوری است.

سرانه ورزشی استان اصفهان به بیش از  ۰.۳۶۵ متر مربع به ازای هر نفر رسید که در مقایسه با سال آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید، حدود ۱.۱۱ برابر رشد داشته است.

شمار ورزشکاران سازمان یافته طی این استان به بیش از ۳۰۰ هزار نفر رسیده و حدود ۲۴ درصد نسبت به سال ۹۲رشد داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =