سرمایه‌گذاری ۷۱۰ هزار میلیارد ریالی در مشهد دستاورد طرح مثلث توسعه اقتصادی است

مشهد- ایرنا- فرماندار مشهد گفت: سرمایه‌گذاری بیش از ۷۱۰ هزار میلیارد ریال برای ۳۱۶ پروژه در این شهرستان دستاورد طرح مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی خراسان رضوی است.

به گزارش روز دوشنبه فرمانداری مشهد، محمدرضا هاشمی در جلسه ویدئو کنفرانسی با استاندار خراسان رضوی در خصوص طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی استان با محوریت شهرستان مشهد افزود: با ثبت این تعداد پروژه و سرمایه‌گذاری پیش‌بینی می‌شود برای ۹۴ هزار نفر در مشهد اشتغال ایجاد شود.
وی در خصوص میزان برخورداری هریک از بخش‌های مختلف از مجموع ۳۱۶ پروژه معین‌های اقتصادی ادامه داد: بخش خدمات ۱۱۵ پروژه، بخش صنعت ۱۳۱ پروژه، بخش کشاورزی ۵۱ پروژه و بخش عمرانی ۱۹ پروژه را به خود اختصاص داده است.
فرماندار مشهد گفت: شهرداری مشهد با ۲۱۳ پروژه، ایران خودرو با ۴۷ پروژه، شرکت تعاونی دهیاری‌های شرق بخش مرکزی مشهد با ۲۸ پروژه، تعاونی دهیاری‌های غرب بخش مرکزی مشهد با ۱۸ پروژه و اتاق اصناف این شهرستان نیز با ۶ پروژه رتبه‌های اول تا پنجم معین‌های اقتصادی شهرستان را دارند.
چهار هزار و ۴۴۲ واحد صنعتی، کشاورزی و معدنی در محدوده شهرستان مشهد وجود دارند که ۵۵ درصد واحدهای صنعتی خراسان رضوی را تشکیل می‌دهند. شهرستان مشهد با ۳.۵ میلیون نفر جمعیت و ۹ هزار و ۸۱ کیلومتر مربع مساحت شامل سه بخش مرکزی، احمدآباد و رضویه، ۱۱ دهستان و ۳۵۷ روستا است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =