سپک تاکرای بانوان مراغه در روزهای کرونایی نیز فعال است

مراغه - ایرنا - رییس کمیته سپک تاکرا آذربایجان‌شرقی گفت: بانوان سپک تاکرا کار مراغه‌ای در روزهای کرونایی با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی همچنان به تمرینات و فعالیت‌های انفرادی خود ادامه می‌دهند.

غلامرضا عبدی روز دوشنبه در جلسه سپک تاکرا بانوان شهرستان مراغه اظهار داشت: شرایط کرونایی فرصتی است تا موضوعات و مشکلات بانوان فعال در این رشته ورزشی را با برنامه ریزی رفع کنیم.
وی گفت: برگزاری آنلاین مسابقات استانی بغل پای سپک تاکرا در روزهای کرونایی از جمله برنامه های این کمیته است.
وی اضافه کرد: بانوان سپک تاکرا کار مراغه ای پیش از شیوع کرونا با آمادگی بالای ۹۰ درصد برای مسابقات کشوری قزوین آماده شده بودند و با توجه به آمادگی بالای بازیکنان امیدوار به کسب رتبه در کشور بودیم.
عبدی افزود: بازیکنان مراغه ای در دوران کرونا همچنان با جدیت تمام به تمرینات خود ادامه می دهند و امیدواریم با ریشه کنی کرونا شاهد افتخارآفرینی های این تیم باشیم.
وی گفت: تیم بانوان مراغه به عنوان یکی از نخستین تیم های سپک تاکرا در استان بوده که امیدواریم با با حمایت مسوولان استانی و شهرستانی این تیم بتواند در رقابت های کشوری حضور یافته و افتخار آفرینی کند.

وی ادامه داد: سپک تاکرای آقایان نیز در سال های اخیر افتخار آفرینی های بسیاری را در سطح کشوری و جهانی کسب کرده و چندین بازیکن را به تیم ملی کشورمان معرفی کرده است و امیدواریم بانوان مراغه ای هم بتوانند این موفقیت ها را تکرار کنند.
سپک تاکرا شبیه والیبال بوده اما برای گذراندن توپ از تور به ‌جای دست از پا استفاده می ‌شود، این بازی از ورزش‌ های بومی جنوب شرق آسیا بوده و در تایلند، مالزی، لائوس و اندونزی بسیار محبوب است.
اندازه زمین و ارتفاع تور در این بازی شبیه بدمینتون بوده و هر تیم ۳ بازیکن دارد و هر تیمی که بتواند ۲ ست از ۳ ست بازی را از آن خود کند برنده مسابقه خواهد بود، هر ست ۲۱ امتیاز دارد و در ست سوم تنها کسب ۱۵ امتیاز برای پیروز شدن تیم ها کافی است.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =