ارائه خدمات گردشگری در ساحل محمودآباد مازندران ممنوع شد

ساری - ایرنا - دبیر ستاد ساماندهی سواحل محمودآباد مازندران گفت: با توجه به وضعیت قرمز کرونایی در این شهرستان ساحلی و گردشگرپذیر ارائه هرگونه خدمات گردشگری در سواحل آن ممنوع است.

محمد محتاطی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا گفت: در پی شیوع گسترده ویروس کرونا طی یک هفته اخیر در محمودآباد تمامی طرح های دریا تعطیل می باشد  و ارائه خدمات تفریحی نیز در سواحل ممنوع است.

وی گفت: علیرغم تاکیدات و اطلاع رسانی های صورت گرفته در خصوص شرایط بحرانی و وضعیت قرمز شهرستان محمودآباد در شیوع بیماری کووید ۱۹، شاهد اجتماع و حضور گسترده خانواده ها در سواحل و پارک ها بدون رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی هستیم. 

دبیر ستاد ساماندهی سواحل محمودآباد افزود: متاسفانه پروتکل های بهداشتی از سوی فعالان گردشگری در ساحل اعم از چهارچرخ و جت اسکی و سایر شناورها رعایت نمی شود و مسافران نیز هیچ توجهی به  رعایت فاصله گذاری و استفاده از ماسک ندارند. 

وی افزود :به دلیل فاصله گیری شهروندان و مسافران ارائه هرگونه خدماتی در سواحل این شهرستان تا عبور از شرایط قرمز ممنوع می باشد و در صورت هرگونه تخلف منجر به پلمب واحد صنفی می شود.

محتاطی با بیان اینکه با وجود تعطیلی شناگاههای ساحل همچنان ناجیان در مناطق ممنوعه و آزاد شنا حضور دارند افزود: انتظار میرود با توجه به شیوع ویروس کرونا مسافران و شهروندان از شنا در دریا پرهیز کنند.

شهرستان ساحلی محمودآباد با یکصدهزار نفر جمعیت به دلیل قرار گیری در منتهی علیه محور هراز  یکی از مهم ترین شهرهای مسافر پذیر استان مازندران محسوب می شود.

هم اکنون بر اساس آمارهای رسمی یکهزار و ۷۲۵ بیمار مبتلا به کوید ۱۹ در بیمارستان های مازندران بستری هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha