جشنواره بین‌المللی شعر رضوی به زبان ترکی غیرحضوری برگزار می‌شود

ارومیه- ایرنا- رییس گروه قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: پانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر رضوی به زبان ترکی آذری به علت شیوع بیماری کرونا، به‌صورت غیرحضوری در ارومیه برگزار می‌شود.

بحرعلی محمودی روز دوشنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی ۱۴ دوره گذشته به صورت حضوری شاهد رقابت شاعران ایرانی و کشورهای همسایه در این جشنواره بودیم ولی امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا و برای حفظ سلامتی شرکت کنندگان، تصمیم بر برگزاری غیرحضوری این جشنواره گرفته شده و آثار از طریق ایمیل و شبکه‌های اجتماعی دریافت خواهد شد.

وی با بیان اینکه برگزاری این جشنواره قطعی است، اظهار داشت: نتایج جشنواره نیز پس از اعلام نتیجه توسط داوران از طریق مبادی رسمی اعلام خواهد شد.

رییس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی ادامه داد: هدایا، لوح تقدیر و تندیس برگزیدگان به آدرس آنان ارسال شده و همچنین آثار ارزشمند و قابل چاپ نیز در قالب کتابی با عنوان "گونش ضیافتی" به چاپ رسیده و به نفرات برگزیده ارسال خواهد شد.

محمودی با بیان اینکه از پنج نفر شرکت‌کننده داخلی و سه شاعر خارجی در این جشنواره تجلیل خواهد شد، گفت: برپایی جشنواره‌هایی از این نوع، بهترین فرصت برای نهادینه‌سازی فرهنگ رضوی در جامعه اسلامی است.

وی با بیان اینکه اختتامیه این جشنواره در سه ماهه آخر سال جاری برگزار خواهد شد، گفت: علاقه‌مندان می‌توانند با آثار کیفی و قابل توجه دراین جشنواره شرکت کرده و  شانس خود برای کسب مقام برتر امتحان کنند.  

وی افزود: در طول سال‌های گذشته نیز استقبال خوبی از این جشنواره به عمل آمده و شعرایی از کشورهای آلمان، گرجستان، ترکمنستان، ترکیه، عراق، جمهوری آذربایجان و نخجوان در این جشنواره شرکت کرده بودند.

چهاردهمین جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان ترکی آذری با حضور شاعرانی از کشورهای جمهوری آذربایجان، ترکیه و عراق شهریور سال گذشته در ارومیه برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =