۳۰ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۱۰
کد خبرنگار: 2839
کد خبر: 83863319
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۶ واحد صنفی در فسا تعطیل شد

شیراز-ایرنا- ظرف ۲ هفته گذشته، ۱۶ واحد صنفی در شهرستان فسا به دلیل فعالیت غیر مجاز در شرایط شیوع کرونا و یا رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی، تعطیل و پلمب شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان فسا، دوشنبه با بیان این مطلب در نشست ستاد مدیریت پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا این شهرستان افزود: این واحدهای صنفی، شامل ۱۰ واحد آرایشگاه زنانه، یک واحد قنادی به علت عرضه یک و نیم تن شیرینی که تاریخ مصرف آن منقضی شده بود و پنج واحد قهوه خانه به دلیل فعالیت غیرمجاز و عرضه قلیان در شرایط شیوع کرونا، تعطیل شدند. 

دکتر علی اصغر خالقی اضافه کرد: این آرایشگاه‌های زنانه به دلایلی از جمله انجام خدمات پوستی غیرمجاز، استفاده نکردن از ماسک و رعایت نکردن فاصله فیزیکی پلمب شدند.   

وی اظهار داشت: همچنین در مدت یاد شده، از واحدهای صنفی این شهرستان یک هزار و ۸۳۸ مورد بازدید انجام شده و به متولیان این واحدها، آموزش، تذکر و اخطار لازم برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و همچنین چگونگی رعایت موازین بهداشتی داده شده است.  

به گفته خالقی، پنج هزار و ۲۱۱ مورد مشاوره حضوری و یا تلفنی از طریق سامانه ۴۰۳۰ از دیگر اقدامات دانشگاه علوم پزشکی فسا در ۲ هفته گذشته است. 

وی بیان داشت: اگر چه در بازدیدهای مشترک، میزان همکاری سایر نهادها به ویژه اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف این شهرستان در هفته اخیر مطلوب بود اما همکاری بیشتر و مستمر از سوی اصناف برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضروری است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اداره‌هایی که شمار مراجعه کنندگان آنها زیاد است، شعبه‌های مرکزی بانک‌ها، دفاتر پیشخوان، جایگاه‌های سوختگیری و وسایل حمل و نقل عمومی درون شهری و برون شهری آنگونه که باید مناسب نیست و نیاز به ارائه راهکارهای عملی و تدابیر سختگیرانه‌تر از سوی فرمانداری ویژه و ستاد کرونای این شهرستان دارد. 

خالقی افزود: برگزاری مراسم عروسی و ترحیم، مسافرت به مناطق آلوده و پذیرفتن میهمان از مناطق درگیر با بیماری کرونا به ویژه استان‌های جنوبی، عدم توجه به توصیه‌های بهداشتی و کاهش حساسیت‌ها از عوامل موثر در افزایش شمار مبتلایان به این بیماری در این شهرستان است.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه در هفته گذشته ۱۰ ستاد محله دیگر با محوریت مساجد در این شهرستان راه‌اندازی شده است، امیدواریم با همکاری و تلاش ائمه جماعات، معتمدین و ریش سفیدان محله، بتوانیم فعالیت‌های موثری برای مقابله با شیوع کرونا انجام دهیم.

وی، همچنین خواستار کمک مالی خیران و همکاری اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان فسا برای تامین پارچه مورد نیاز برای تولید اقلام حفاظت فردی از جمله ماسک شد.

 شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =