طرح سنجش سلامت در استان‌ها در حال اجرا است

تهران- ایرنا- رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: با گذشت ۱۰ روز نیمی از نوآموزان بدو ورود به دبستان در طرح سنجش سلامت و آمادگی جسمانی نوبت‌گیری کردند و این طرح در تمامی استان‌ها در حال اجرا است.

سید جواد حسینی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از پایگاه سنجش سلامت و آمادگی جسمانی نوآموزان بدو ورود به دبستان رازی منطقه ۳ تهران اظهار داشت: سنجش کلاس اولی‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می شود و ۲۰۰ پایگاه به پایگاه‌های سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان در سال‌جاری اضافه شده است.
وی از استقبال خوب خانواده ها از این طرح خبر داد و ادامه داد: پیش‌بینی اتاق انتظار برای والدین، افزایش زمان سنجش از ۱۵ به ۳۰ دقیقه، افزایش ساعت کار پایگاه‌ها از چهار به پنج ساعات، پرداخت الکترونیکی وجه سنجش، امکان دو نوبته شدن پایگاه‌ها، الزام کادر سنجش به استفاده از ماسک و دستکش و ضدعفونی مداوم پایگاه‌ از اقداماتی است که امسال در طرح سنجش انجام شده است.  

به گزارش ایرنا، وزیر آموزش‌وپرورش‌ اخیرا اعلام کرد که طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی تا آغاز سال تحصیلی ادامه دارد؛ زیرا این طرح تسهیل‌کننده جریان یادگیری و مروری بر سلامت دانش‌آموزان است.

محسن حاجی میرزایی افزود: یادگیری تنها به استعداد بستگی ندارد بلکه به توانایی جسمانی، توانایی شنیدن، دیدن و گفتن نیز بستگی دارد؛  بنابراین باید تمام توانایی نوآموزان سنجیده شود تا آموزش‌های متناسب با نیاز هر یک ارایه شود.

وی ادامه داد: طرح سنجش که از سال ۱۳۷۳ با پوشش یک ونیم درصدی آغاز شد، اکنون به بیش از ۹۹ درصد رسیده است.

سازمان آموزش و پرورش استثنایی نیز دستورالعمل مالی سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در سال ۱۳۹۹ را به استان ها ابلاغ کرده است.

بر اساس این دستور العمل و به منظور جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی در پرداخت حق الزحمه عوامل اجرایی پایگاه های سنجش اجرای مفاد مالی دستورالعمل بر عهده شورای سنجش استان ها است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha