نظر آیت الله وحید خراسانی درباره آیین‌های محرم در شرایط کرونا

قم - ایرنا - آیت الله حسین وحید خراسانی از مراجع عظام تقلید در پاسخ به سوالی پیرامون اقامه عزای امام حسین (ع) در مجامع عمومی با وجود بیماریهای مسری نظر خود را بیان کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی این مرجع تقلید در سوال از آیت الله وحید خراسانی آمده است: وظیفه ما در ایام محرم الحرام نسبت به اقامه عزاء حضرت سیدالشهداء علیه السلام و سایر مناسبات اهل بیت علیهم السلام با وجود این بیماری(کرونا) چیست؟

این مرجع تقلید در جواب بیان کرد: شعائر اهل بیت علیهم السلام و خصوصا اقامه ی عزای حضرت سیدالشهداء علیه السلام نباید تعطیل شود و لیکن با رعایت جهات بهداشتی و آنچه که متخصصین امر توصیه می کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم روز گذشته در سخنانی اعلام کرد: میزان سرایت ویروس کرونا در قم در هفته‌های اخیر سه تا پنج برابر افزایش‌یافته است که در این شرایط تجمعات باید به حداقل ممکن برسد و مردم نیز پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

محمدرضا قدیر در چهل و پنجمین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران قم برای نخستین بار طی ماههای اخیر آمارهای فوتی استان ناشی از ویروس کرونا را اعلام کرد و گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، ۳۸۷ تَن از شهروندان قم که تست کرونای آن‌ها مثبت بوده، جان خود را از دست داده‌اند./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها