مربی رویینگ زنان: امکان تمرین مجزا در دریاچه آزادی وجود دارد

تهران- ایرنا- مربی تیم ملی قایقرانی رویینگ زنان با اشاره به اینکه باید خود را برای مسابقات گزینشی المپیک آماده کنیم، گفت: با فراهم کردن شرایط، می‌توان از فضای دریاچه آزادی برای تمرین مجزا استفاده کرد.

«سولماز عباسی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در شرایط شیوع ویروس کرونا، تلاش کردیم تا با برنامه‌ریزی برای ملی‌پوشان، آسیب کمتری به آنان وارد شود. به همین دلیل با رییس فدراسیون قایقرانی صحبت کردم تا به قایقرانانی که شانس کسب سهمیه دارند، یک ارگومتر تعلق بگیرد.

وی افزود: ورزشکاران اواخر اسفند با یک ارگومتر که دستگاه شبیه ساز رووینگ است، در منزل تمرین می‌کنند و تاکنون توانستند آمادگی خود را حفظ کنند.  

مربی رویینگ ادامه داد: کیمیا زارعی در همدان و زینب نوروزی در زنجان تمرینات خود را در ۲ نوبت هر روز انجام می‌دهند. نوروزی در دریاچه‌ای در زنجان شرایط تمرین برای پاروکشی دارد. زارعی نیز در همدان می‌تواند در فضای آبی تمرین کند اما تا هفته پیش با مربی استان وی صحبت کردم تا این فضا برای او مهیا شود. متاسفانه مسافت دریاچه همدان مقداری برای او کوتاه است و اگر شرایط فراهم شود می‌تواند به تهران بیاید و در دریاچه آزادی تمرین کند. شکیبا وقوفی نیز در این ۲ هفته با رعایت پروتکل بهداشتی در دریاچه ورزشگاه آزادی تمرین می‌کند.

قایقران المپیکی ایران عنوان کرد: با توجه به اینکه تهران از نظر کرونا شرایط خوبی ندارد، احتمال برگزاری اردو در دریاچه آزادی را برای ملی‌پوشان ضعیف می‌بینم. مگر اینکه بتوانیم فضایی فراهم کنیم تا ورزشکارانی که شرایط تمرین در استان خود ندارند، به صورت مجزا در تهران بمانند و از فضای دریاچه آزادی برای تمرین استفاده کنند. البته  این امکان وجود دارد تا با بهتر شدن شرایط، اردوی ملی‌پوشان اواخر مرداد یا اوایل شهریور آغاز شود و خیلی جدی‌تر تمرینات را دنبال کنند.

وی افزود: در این مدت مسابقاتی با دستگاه ارگومتر رویینگ انجام شد که نشان از ثبت رکوردهای خیلی خوب ورزشکاران در سراسر دنیا دارد. زیرا آنان تمام تمرکز را روی این دستگاه گذاشتند و باعث شد تا رکورد آنان ارتقا یابد. ورزشکاران بسیاری از کشورها نتوانستند به دلیل شرایط بحرانی جامعه در کرونا به آمادگی خوبی برسند. برای مسابقات آتی نمی‌توانیم پیش‌بینی صد درصدی در خصوص کم و کیف مسابقات گزینشی داشته باشیم.

عباسی گفت: همه چیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. حتی کسب سهمیه هم نسبی است اما بنا را بر این می‌گذاریم که مسابقات گزینشی برگزار می‌شود و همه تلاشمان را می‌کنیم تا قایقرانان با همه توان در این رقابت‌ها شرکت کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha