کرونا، دُردانه دیگری از اهالی رسانه را آسمانی کرد

تهران - ایرنا- جمعی از اهالی رسانه، مسئولان و نهادهای فرهنگی با ارسال پیام‌های جداگانه، درگذشت «روح‌الله رجایی» سردبیر روزنامۀ جام‌جم را تسلیت گفتند؛ در یکی از پیام‌های ارسالی آمده است: «کرونا، دردانه دیگری از اهالی رسانه را با خود آسمانی کرد».

روابط عمومی صدا و سیما در پیام تسلیت برای روح‌الله رجایی نوشت: «کرونا، دردانه دیگری از اهالی رسانه را با خود برد. روح الله رجایی ۳۹ ساله، مسافر همیشگی اربعین، پدر سه فرزند و سردبیر روزنامه جم با کوله باری از عشق به ائمه اطهار(ع) در آستانه سالروز شهادت جوان‌ترین امام، حضرت جواد علیه السلام از میان ما رفت.

رجایی از اسفند پارسال، سردبیری روزنامه جام جم را برعهده گرفته بود. درگذشت روح الله رجایی را که تا ساعات آخر، متعهدانه به سردبیری روزنامه جام جم اشتغال داشت را به خانواده وی، دوستان، همکاران و اهالی رسانه تسلیت می‌گوید».

تسلیت به جامعۀ رسانه‌ای کشور

کیوان خسروی سخنگوی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، به مناسبت درگذشت روح‌الله رجایی، بیان کرد:خبر درگذشت روزنامه نگار متعهد و پرتلاش، برادر عزیزمان مرحوم روح الله رجایی جامعه رسانه‌ای کشور را دچار بهت و تاسف شدید کرد.

علی رغم انتشار اخبار امیدوارکننده طی چند روز گذشته در خصوص بهبود نسبی وضعیت او، اما مشیت الهی بر این مدار رقم خورد که ویروس منحوس کرونا جامعه رسانه‌ای کشور را از حضور پربرکت این همکار با اخلاق و صمیمی محروم سازد.

فقدان غم بار این عزیز از دست رفته را به خانواده ارجمندش، جامعه رسانه‌ای کشور و همه همکاران او در روزنامه جام جم تسلیت می‌گویم.

غفران و رحمت واسعه الهی بدرقه راه بی بازگشت او باد».

مصیبت سنگین اهالی فرهنگ و رسانه

روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران با انتشار پیامی، درگذشت روح‌الله رجائی، نویسنده و سردبیر روزنامه جام‌جم را تسلیت گفت. به گزارش روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، در متن این پیام آمده است:مشیت الهی بر آن بود که روح‌الله رجایی دیده بر این جهان فانی ببندد و عازم سفر ابدی شود. مصیبتی ناگهانی که برای عموم اهالی فرهنگ و رسانه سخت و سنگین است.

روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، درگذشت این نویسنده، مستندنگار و روزنامه‌نگار محجوب و متعهد را به خانواده، دوستان و همکارانش تسلیت گفته و از خداوند متعال رحمت و مغفرت برای آن فقید سعید مسئلت می‌کند».

پیام تسلیت معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت زنده‌یاد روح‌الله رجایی را تسلیت گفت. در پیام ایشان آمده است: خبر درگذشت زنده‌یاد روح‌الله رجایی، روزنامه‌نگار جوان، متعهد کاربلد و دغدغه‌مند و سردبیر شایسته روزنامه جام جم موجب تأسف و تالم بسیار شد.

محمد خُدادی در این پیام، درگذشت این فعال رسانه‌ای با اخلاق را به خانواده گرامی‌اش و جامعه رسانه‌ای کشور، به‌ویژه همکاران وی در روزنامه جام جم تسلیت گفت و برای خانواده عزیز او، بازماندگان، دوستان و همکارانش، صبر و اجر مسئلت کرد».

درگذشت این جوان فاضل، غم بزرگی است برای اهالی رسانه است

سردار مرتضی طلایی عضو اسبق شورای شهر تهران در پیامی درگذشت روح الله رجایی را تسلیت گفت. متن پیام به شرح زیر است:«روح الله رجایی عزیز را از سالیان دور می شناختم؛ جوانی بی‌ادعا ولی اندیشمند و خوش فکر؛ عاشق اهل بیت علیهم السلام و سیاه‌پوش ابا عبدالله الحسین علیه السلام؛ سال‌ها در روزنامه همشهری، صادقانه خدمت کرد و حاصل حضورش مقالات و گزارش های ماندگار بود. 

درگذشت این جوان فاضل و ولایی غم بزرگی است برای اهالی فرهنگ و ادبیات و رسانه؛ بر خود وظیفه می‌دانم تا در سوگ خادم الحسین و جهادگر گمنام، برادر عزیزم آقای دکتر روح الله رجایی سردبیر روزنامه جام جم را به محضر آقا امام زمان و همسر و فرزندان و دوستان‌اش و به ویژه جامعه بزرگ خبری و رسانه‌ای که ثلمه بزرگی به خود دیده، تسلیت عرض می‌کنم .امیدوارم فقید سعید جوان ما، الساعه برسر سفره سیدوسالار شهیدان میهمان باشد و در آن مقام اعلی همه ما را از دعای خیر فراموش ننماید».

سخنگوی شورای نگهبان درگذشت سردبیر فقید روزنامه جام جم را تسلیت گفت.

در پیام عباسعلی کدخدایی؛ قائم مقام دبیر و سخنگوی شورای نگهبان آمده است: خبر درگذشت زنده یاد روح الله رجایی سردبیر روزنامه جام جم در روزهای نزدیک به روز خبرنگار موجب تأثر و تألم گردید. مرحوم رجایی در سال‌هایی که در روزنامه همشهری، سازمان هلال احمر و اخیرا در روزنامه جام جم به عنوان سردبیر حضور داشت منشاء خدمات شایسته و ارزنده‌ای بود.

به سهم خود درگذشت ایشان را به خانواده محترم آن مرحوم، همکاران او در روزنامه جام جم و اصحاب محترم رسانه تسلیت عرض نموده و از خداوند مهربان برای آن مرحوم، رحمت و غفران واسعه و برای مصیبت دیدگان، صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می‌نمایم
 

دبیرخانه شورای اطلاع‌رسانی دولت نیز با صدور پیامی، درگذشت «روح‌الله رجایی»را تسلیت گفت. 

در متن این پیام آمده است:  درگذشت همکار رسانه‌ای روح‌الله رجایی سردبیر روزنامه جام‌جم موجب تاسف و تاثر شد. درگذشت این روزنامه‌نگار پرتلاش را به خانواده آن مرحوم، همکاران روزنامه جام‌جم و سایر همکاران رسانه‌ای تسلیت می‌گوییم.  از خداوند متعال برای آن مرحوم آمرزش و برای بازماندگان ایشان صبر و آرامش مسالت داریم. 

دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان انرژی اتمی ایران، در پیامی در همین باره نوشت: خبر درگذشت نابهنگام و تاسف‌برانگیز نکومرد عرصه‌ی رسانه، سردبیر فقید روزنامه جام‌جم، شادروان روح‌الله رجایی، بسیار سخت و باورنکردنی است.
آن فقید سعید با روحیه مجدانه و با اعتصام به سیره‌ی اهل‌بیت(ع)، غایت دلنشینن اخلاص در حرفه‌ی حقیقت‌نویسی را  فتح نمود  و با دلی آرام و وجدانی آسوده به دیدار حضرت دوست شتافت.
دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان انرژی اتمی ایران ضمن ابراز همدردی با اصحاب رسانه، فقدان این شخصیت ارزنده را  حضور خانواده گرامی، دوستان و سایر آشنایان آن مرحومِ مغفور تسلیت عرض می‌نماید .

روح الله رجایی در یک نگاه

روح‌الله رجایی متولد ۱۳۶۱ و دانش آموخته مقطع دکتری رشته علوم ارتباطات بود و از سال ۱۳۸۰ به صورت حرفه‌ای به کار روزنامه نگاری اشتغال داشت.

این روزنامه نگار فقید صبح دوشنبه (۳۰ تیرماه ۹۹) درحالی دارفانی را وداع گفت که هفته گذشته از مثبت بودن تست کرونای خود خبر داده بود و به همین علت نیز از همان زمان به محل کار خود در روزنامه جام‌جم مراجعه نکرد.

این فعال رسانه ای با توجه به ابتلای به این بیماری مدت زمانی را از هفته گذشته به درمان پرداخت و روند درمانش همچنان ادامه داشت؛ وی در مدت زمان درمان خود، پیامی تصویری را نیز برای اطلاع رسانی در فضای مجازی بخاطر مبارزه اش با بیماری کرونا منتشر کرد.

امیدواری به روند بهبودی و بالا رفتن اکسیژن خون زنده یاد رجایی طی روزهای گذشته موجب شادی دوستان و همکاران وی شده بود اما در کمال ناباوری  امروز خبر درگذشت وی به گوش رسید.

زنده یاد روح‌الله رجایی رجایی با مدرک دکترای علوم ارتباطات سابقه حضور در نشریات همشهری جوان، همشهری، تهران امروز و معاونت اداره کل روابط عمومی جمعیت هلال احمر و معاونت روابط عمومی‌پژوهشگاه علوم انسانی را داشت.

وی روزنامه نگاری شناخته شده در بین اهالی مطبوعات و رسانه بود.

روح الله رجایی از هفته قبل درگیر کرونا شد. او را در آی سی یوی بیمارستانی در تهران بستری و یک هفته ادامه درمان او بامداد سی ام تیرماه ۹۹ به جوار حق تعالی شتافت.

از روح الله رجایی دو پسر به نام های حسام الدین و شهاب الدین و دختری هفت ماهه به نام نرگس به یادگار مانده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

سرخط اخبار فرهنگ