انتشاردهنده کلیپ جعلی سقوط بالگرد در مرودشت دستگیر شد

شیراز-ایرنا- فرمانده انتظامی شهرستان مرودشت گفت: عامل انتشار دهنده شایعه سقوط بالگرد در اتوبان شیراز به سمت اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ اسماعیل زراعتیان دوشنبه در این باره گفت: با توجه به حساسیت موضوع، کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند عامل انتشار این کلیپ جعلی را شناسایی و دستگیر کنند.
زراعتیان افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد کلیپ منتشر شده مربوط به آتش سوزی کاه و کلش در زمین‌های کشاورزی اطراف اتوبان بوده و توسط کشاورزان برای آماده سازی زمین برای کشت جدید صورت گرفته است.
رئیس پلیس مرودشت با بیان اینکه متهم که راننده خودرو سنگین می باشد انگیزه خود را از این اقدام، سرگرمی و ناآگاهی عنوان کرد، گفت: وی برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.
زراعتیان به شهروندان هشدار داد: از انتشار هرگونه فیلم، عکس و مطالبی که صحت و سقم آن مشخص نیست و باعث تشویش اذهان عمومی می‌شود، جدا پرهیز کنند.

فیلمی مبنی بر سقوط یک فروند بالگرد در محور شیراز- مرودشت در فضای مجازی روز دوشنبه نهم تیرماه ۹۹ منتشر شد که مراجع رسمی این موضوع را تایید نکردند و اعلام کردند: دود برخاسته از منطقه به دلیل سوختن کاه و کلش باقیمانده در مزارع بوده است.
شهرستان مرودشت در فاصله ۴۵ کیلومتری شمال شیراز واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =