سرمایه گذاری صندوق نوآوری در طرح‌های اینترنت اشیا

تهران- ایرنا- معاون سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: این صندوق در صورت ورود عاملان سرمایه‌گذاری صندوق به طرح‌های استارتاپی حوزه اینترنت اشیا (IOT) تا ۸۰ درصد در قالب خدمات مشارکت می‌کند.

علی ناظمی روز دوشنبه درچهارمین رویداد  دوشنبه های استارتاپی صندوق نوآوری و شکوفایی که امروز با حضور ۶ استارتاپ فعال در عرصه اینترنت اشیا برای جذب سرمایه گذار به صورت مجازی برگزار شد، با تشریح خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: در هر رویداد جذب سرمایه، بیش از ۱۷۰ نفر به صورت حضوری و آنلاین مشارکت داشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: بعضی از استارتاپ‌های سه رویداد گذشته جذب سرمایه، از امکان سرمایه‌گذاری استفاده کردند و طرح‌های آن‌ها از طرف عاملان صندوق نوآوری و شکوفایی (صندوق ها پژوهش و فناوری) ارسال شد.

معاون صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: استارتاپ‌های حاضر در رویداد جذب سرمایه در حوزه اینترنت اشیا به ۱۰ میلیارد تومان سرمایه نیاز دارند و در صورت ورود عامل‌های سرمایه‌گذاری، ما نیز در قالب هم‌سرمایه‌گذاری در پروژه سرمایه‌گذاری خواهیم کرد.

ناظمی یادآور شد: در طرح هم‌سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری وشکوفایی، این صندوق منابع مالی را در قالب سرمایه‌گذاری و نه تسهیلات ارایه می‌دهد، به طوری که هر طرحی را که عاملان صندوق یعنی صندوق‌های پژوهش و فناوری، حاضر به مشارکت ۲۰ درصدی در آن طرح باشند صندوق نوآوری و شکوفایی بسته به سطح فناوری و اولویت راهبردی تا ۸۰ درصد از منابع باقیمانده را تامین کرده و در سود و زیان طرح سهیم خواهد بود.

وی گفت: امیدواریم که استارتاپ‌ها و سرمایه‌گذاران از این رویداد نتایج مثبت بگیرند، این رویداد در حوزه‌های دیگر به صورت منظم برگزار خواهد شد و در صورتی که سازمان‌ها، مراکز علمی و صنایع، حوزه خاصی که دارای اولویت هستند را مدنظر داشته باشند آن را برگزار می کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =