سهمیه اشتغال ایثارگران از طریق آزمون اختصاصی محقق می‌شود

بیرجند - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: به دنبال این هستیم که با برگزاری آزمون اختصاصی برای جامعه ایثارگران، تکلیف قانونی سهمیه اشتغال ۲۵ درصد را محقق کنیم.

سعید اوحدی روز دوشنبه در آیین امضای تفاهم‌نامه تامین زمین و ساخت یک هزار و ۷۰۰ مسکن و ساماندهی اشتغال و کارآفرینی ایثارگران که در استانداری خراسان جنوبی برگزار شد افزود: براساس بند (ج) ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه بایستی تمامی فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر در مدت اجرای قانون برنامه استخدام شوند.

وی گفت: طبق ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران ۲۵ درصد نیازهای استخدامی اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی و شرکتی که از بودجه دولتی استفاده می‌کنند باید به جامعه ایثارگری اختصاص یابد.

معاون رییس جمهوری بیان کرد: در آزمون استخدامی که به صورت عام شهریورماه امسال برگزار می‌شود، سهمیه خاصی برای جامعه هدف اختصاص یافته است و این نوید نیز داده شده تا بعد از این آزمون، آزمون اختصاصی نیز برای جامعه ایثارگری برگزار شود.

وی گفت: همچنین بخشنامه‌ای نهم تیرماه امسال توسط معاون ریاست جمهوری و رییس سازمان امور اداری و استخدامی به همه دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد.

اوحدی ادامه داد: استنباط من این است در سالی که به عنوان جهش تولید نامگذاری شده است بتوانیم ظرفیت‌های جدی را به صورت جهشی در حوزه اشتغال داشته باشیم.

وی با بیان اینکه رییس جمهوری تاکید جدی بر رسیدگی به مشکلات جامعه ایثارگری داشته است گفت: براساس تفاهم‌نامه‌ای که اخیرا با وزیر راه و شهرسازی داشتیم با تامین زمین تا پایان دولت دوازدهم، ۲۰ هزار واحد مسکونی برای جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران احداث خواهد شد.

وی گفت: مصوباتی در زمینه تامین و پشتیبانی ساخت مسکن توسط هیات دولت به تصویب رسید که امید است با همه مشکلات موجود و فشار حداکثری که دشمن بر ما تحمیل کرده است بتوانیم با استفاده از ظرفیت‌های بسیار بزرگی که در اختیار کشور است در جهت تحقق شعار راهبردی جهش تولید گام برداریم.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: همچنین توسط ریاست جمهوری مصوبه‌ای بسیار مهم تکلیف شد و به تصویب هیات دولت رسید که تعهدات، مطالبات و دیون جامعه ایثارگری تا پایان دولت به طور کامل پرداخت شود.

وی ضمن قدردانی از همت، تلاش و پشتکار استاندار خراسان جنوبی برای پیگیری مسائل و مشکلات مربوط به جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: امروز با امضای این تفاهم‌نامه بخشی از دِین بزرگی که به گردن داشتیم در حوزه مسکن و اشتغال به همت مسوولان استان ادا خواهیم کرد.

اوحدی تصریح کرد: خراسان جنوبی اولین استانی است که بخشی از این دِین بزرگ نسبت به جامعه هدف ایثارگران را با تامین یک هزار و ۷۰۰ قطعه زمین ادا می‌کند.

وی افزود: همچنین در استان خراسان جنوبی ۵۳۵ شغل برای متقاضیان مشمول ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران تامین خواهد شد که در نوع خود بی‌نظیر است.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: یکی از مسایلی که امروز جزو اولویت‌های بنیاد شهید قرار گرفته در کنار اشتغال و مسکن، موضوع درمان است.

وی افزود: در حوزه درمان کارگروه ویژه‌ای تشکیل شده است و اعضا به صورت جدی تلاش می‌کنند که شاهد نتایج آن خواهیم بود.

معاون رییس جمهوری گفت: این نوید را به جامعه ایثارگری استان‌ خراسان جنوبی می‌دهیم که با توجه به تفاهم‌نامه مذکور و با همت، تلاش و عزم استاندار بخش عمده‌ای از واحدهای مسکونی تا پایان سال تکمیل شود.

وی بیان کرد: ریاست هیات مدیره سازمان اقتصادی کوثر نیز طی هفته آینده به منظور شناسایی ظرفیت‌های کارآفرینی، خوداشتغالی و سرمایه‌گذاری به استان خراسان جنوبی سفر خواهد کرد تا در زمینه اشتغال نیز تفاهم نامه‌ای داشته باشیم.

تفاهم‌نامه ساخت یک هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی و ساماندهی و ایجاد ۵۳۵ فرصت شغلی برای جامعه هدف ایثارگران استان خراسان جنوبی با حضور رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و استاندار خراسان جنوبی به امضا رسید.

معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران صبح امروز (دوشنبه) وارد بیرجند شد و بدو ورود با حضور در گلزار شهدای این شهر به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.

وی با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی دیدار کرد و در ادامه این سفر یک روزه با تعدادی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران نیز ملاقات خواهد داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha