تفاهم‌نامه ایجاد اشتغال و مسکن ایثارگران خراسان جنوبی امضا شد

بیرجند - ایرنا - تفاهم‌نامه ساخت مسکن و ایجاد اشتغال ویژه ایثارگران استان خراسان جنوبی نخستین بار در کشور با حضور رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و استاندار خراسان جنوبی به امضا رسید.

تفاهم‌نامه تامین زمین و ساخت یک هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی و ساماندهی اشتغال و کارآفرینی ایثارگران را «سعید اوحدی» معاون رییس جمهوری و «محمد صادق معتمدیان» استاندار خراسان جنوبی در محل استانداری امضا کردند.

براساس این تفاهم‌نامه تا پایان دولت دوازدهم بخش عمده‌ای از این واحدهای مسکونی تحویل متقاضیان و ۵۳۵ فرصت شغلی نیز برای جامعه هدف مشمول و متقاضی اشتغال استان ایجاد می‌شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی در این آیین گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یکی از وظایف بنیاد شهید است اما این مهم زمانی محقق می‌شود که جامعه هدف و ایثارگران در جامعه مشکل نداشته باشند.

حجت الاسلام محمدتقی عزیزی افزود: مردم خراسان جنوبی انسان‌هایی متدین با کمترین توقع هستند که در زمان جنگ به مرزهای غرب کشور اعزام شدند و در سخت‌ترین شرایط جنگیدند و عزت و سرافرازی را به ارمغان آوردند.

وی با اشاره به اینکه جامعه هدف ما خواستار حل مشکلات فرزندان خود هستند بیان کرد: درایت معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران نشان از توجه ویژه به حل مشکلات جامعه هدف است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی گفت: همچنین استاندار پرتلاش در زمینه پیگیری و بررسی مشکلات جامعه هدف بنیاد شهید اهتمام ویژه دارد که جای قدردانی دارد چون این نگاه مسوولان مقدس است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر ۴۰ جانباز ۷۰ درصد در خراسان جنوبی داریم که هفت نفر قطع نخاع هستند و ۱۸ نفر نیاز به ویلچر دارند و با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند.

عزیزی افزود: همچنین ۴۲۳ نفر جانباز استان شیمیایی هستند که در شرایط سخت کنونی که با بیماری کرونا مواجه هستیم سختی زیادی می‌کشند که از این تعداد ۱۵ بیمار حاد هستند و نیاز به مراقبت ویژه دارند.

وی عنوان کرد: مسوولان استان برای انعقاد تفاهم‌نامه ایجاد اشتغال و مسکن برای جامعه هدف بنیاد شهید تلاش فراوان کردند که جای قدردانی دارد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی با بیان اینکه پارسال در زمینه ایجاد اشتغال دولتی بیشتر از تعهد استانی محقق شد گفت: در این مدت از ۹۵ تعهد اشتغال استان، در بخش دولتی ۱۲۶ استخدامی و در بخش خوداشتغالی ۱۳۰ مورد اشتغال ایجاد شد.

وی افزود: در زمینه مسکن جامعه هدف از ۲۴۵ فقره وام مسکن ایثارگران فقط ۱۰۶ نفر قادر به دریافت تسهیلات شدند چون شرایط دریافت تسهیلات بسیار سخت بود.

حجت الاسلام عزیزی بیان کرد: با امضای این تفاهم‌نامه در زمینه مسکن و اشتغال، بخش بزرگی از مشکلات جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران استان رفع خواهد شد.

معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران صبح امروز (دوشنبه) وارد بیرجند شد و بدو ورود با حضور در گلزار شهدای این شهر به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.

وی با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی دیدار کرد و در ادامه این سفر یک روزه با تعدادی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران نیز ملاقات خواهد داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha