ناکارآمدی نتانیاهو؛ نارضایتی مردم و اعتراض هم حزبی‌ها

تهران- ایرنا- پرونده‌های متعدد فساد مالی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و عدم توانایی کابینه وی در مهار ویروس کرونا با اعتراض گسترده ساکنان فلسطین اشغالی و نارضایتی هم حزبی‌های او همراه شده است .

اعتراض‌های گسترده در تل آویو و دیگر نقاط فلسطین اشغالی به وضعیت بد اقتصادی در پی گسترش ویروس کرونا و افزایش شمار مبتلایان به آن پایه‌های کابینه نتانیاهو را سست کرده و هر لحظه در خطر فروپاشی است.

نفرت از نتانیاهواز لحظه‌ای تشدید پیدا کرد که بی‌بی با وجود کوهی از پرونده‌های فساد مالی همچنان اصرار بر ماندن در قدرت داشت و همین سماجت او گره سیاسی به بدنه رژیم صهیونیستی انداخت.

حالا تنفر از نخست وزیر رژیم صهیونیستی در طیف‌های مختلف پیام‌های تهدید به قتل بسیاری را از طریق فضای مجازی برای او و حتی خانواده‌اش در پی داشته است.

این تهدیدها متحدان نتانیاهو را بر آن داشته تا به نحوی آژانس‌های امنیتی داخلی را برای حفاظت از نخست وزیر فاسد این رژیم بسیج کنند. به نوشته روزنامه اسرائیل هیوم آریه درعی وزیر داخلی رژیم صهیونیستی از متحدان رهبر حزب لیکود در جناح راست افراطی با ارسال نامه‌ای به رئیس شاباک (سرویس امنیتی اسرائیل) نسبت به موج تهدیدها علیه نتانیاهو هشدار داده است.  

در این نامه با عنوان "جلوگیری از ترور نخست وزیر و آسیب رساندن به اعضای خانواده او"، وزیر داخلی رژیم اسرائیل نوشت: در روزها و هفته‌های اخیر شاهد پیام‌های خطرناکی بودیم که خواستار ترور نخست وزیر و آسیب به اعضای خانواده او بودند.

امیر اوهنا وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی متحد نزدیک نتانیاهو در حزب لیکود نیز به نحوی به عملکرد آویخای مندلبلیت دادستان کل اسرائیل انتقاد کرد و گفت که وی تهدیدها علیه نتانیاهو را جدی نمی‌گیرد.

این درحالی است که انتشار دهنده پیام‌های تهدید آمیز به سرعت شناسایی و بازداشت می‌شوند و مجالی برای عملی کردن تهدیدات خود پیدا نمی‌کنند. درعی به عنوان یک مقام صهیونیستی که زمانی عضو کابینه اسحاق رابین نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی ( در سال ۱۹۹۵ توسط راست گرایان افراطی ترور شد) بود، اشاره کرد که نمی‌تواند نظاره گر تهدیدها برای آسیب فیزیکی به نخست وزیر باشد.

ترور اسحاق رابین در اواخر قرن ۲۰ میلادی به علت امضای توافق با فلسطینی‌ها صورت گرفت و یکی از عوامل کلیدی در تهییج اذهان علیه نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی شخص نتانیاهو (در آن زمان از اعضای حزب لیکود) بود.

اما تهدیدهای این چنینی برای نتانیاهو می‌تواند او را در موضعی ببرد که تمرکز افکار عمومی را از پرونده‌های فساد مالی خود و همچنین از اعتراضات گسترده در فلسطین اشغالی منحرف کند.   

از سوی دیگر افزایش نارضایتی‌ها از عملکرد و سیاست‌های نتانیاهو و برگزاری تظاهرات‌های گسترده در شهرهای مختلف فلسطین اشغالی، اعضای حزب لیکود را به فکر برکناری او انداخته است .

وبگاه «عاروتص شوع» بر اساس اطلاعاتی که به دست آورده، گزارش داد مقامات پیشین و کنونی حزب لیکود (که نتانیاهو ریاست آن را بر عهده دارد)، در حال توافق برای اقدامی جهت برکناری نتانیاهو از ریاست این حزب و نشاندن شخصی دیگری به جای او در لیکود هستند.

به نوشته این پایگاه خبری، مقام‌های ارشد لیکود می‌گویند نتانیاهو اهداف این حزب و همچنین ائتلاف راست‌گرایان رژیم صهیونیستی را رها کرده است تا به مسائل شخصی خود از جمله پرونده‌های فساد دولتی رسیدگی کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha