افزایش دما وگرد وغبار درشرق هرمزگان پیش بینی می‌شود

بندرعباس- ایرنا- معاون اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: باتوجه به تقویت بادهای گرم وخشک ۱۲۰ روزه درجنوب شرق کشور، فردا سه شنبه افزایش دما و گرد وغبار در شرق استان پیش بینی می‌شود.

کیانوش عارفی روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: روز سه شنبه احتمال کاهش دید افقی درمناطق شرقی هرمزگان و افزایش دما بین ۲ تا پنج درجه سلسیوس درغالب نقاط استان است.

وی بیان داشت: امروز دوشنبه نیز در مقایسه با روزهای گذشته از میزان سرعت بادهای جنوب شرقی در دریای عمان کاسته شده اما دربرخی از جزایر شرقی خلیج فارس تا ساعت ظهر وزش باد خواهیم داشت.

معاون هواشناسی هرمزگان اظهارداشت: در ساعت بعد از ظهر امروز دوشنبه در ارتفاعات استان رشد ابر پیش بینی می‌شود که رگبار پراکنده باران و رعد وبرق را بدنبال دارد.

عارفی یادآورشد: شرایط دریا بویژه دریای عمان وتنگه هرمز نیز از روز چهارشنبه تا جمعه هفته جاری براثر افزایش بادهای جنوب شرقی به نسبت مواج خواهدشد.

وی گفت: در این مدت همچنین بالا آمدن آب رودخانه‌های فصلی، افزایش موقتی سرعت باد و خیزش گردوخاک و کاهش شعاع میدان دید افقی و اختلال در رفت وآمدهای دریایی بویژه در دریای عمان و تنگه هرمز احتمال می‌رود.

وی توصیه کرد: در روز چهارشنبه تا جمعه هفته جاری بویژه در ساعت بعدازظهر و شب باتوجه به وقوع بارندگی و رعد وبرق  از صعود به مناطق مرتفع و رفتن به حاشیه رودخانه‌های فصلی بویژه در شرق استان خودداری شود.

عارفی یادآورشد: همچنین از روز چهارشنبه تا جمعه این هفته باتوجه به افزایش سرعت بادهای جنوب شرقی و متلاطم شدن دریا، تمهیدات لازم صورت پذیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =