قالیباف: مبنای مجلس برای رسیدن به فهم مشترک رهنمودهای رهبر انقلاب است

تهران- ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مبنای مجلس برای رسیدن به فهم مشترک، نقشه راهی است که رهبر انقلاب در پیام خود به مجلس و رهنمودهای ایشان برای نمایندگان تبیین کردند.

محمدباقر قالیباف امروز دوشنبه در جلسه هماهنگی روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس با هیات رئیسه اظهار داشت: در مجلس باید بر اساس یک فهم مشترک عمل کنیم و مهمترین مبنا برای رسیدن به این فهم مشترک نقشه راهی است که رهبر انقلاب در پیام خود به مجلس و رهنمودهای ایشان برای نمایندگان مجلس تبیین کردند.

رییس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در جلسه هماهنگی روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس با هیات رئیسه بر اولویت حل مسائل مردم در حوزه اقتصاد و معیشت مردم تاکید شد و اولویت‌های کمیسیون‌های تخصصی با تاکید بر این اولویت تعیین شد. البته مجلس یازدهم تاکنون بارها بر اولویت اقتصاد و معیشت مردم تاکید داشته است اما این سوال مطرح است که مجلس چگونه می‌خواهد این اولویت را رعایت کند؟

 در جلسه روسای کمیسیونهای تخصصی مجلس، ‌ برنامه‌ها و اقدامات مجلس با اولویت دادن وظایف نظارتی برای ثبات در بازار ارز، کنترل گرانی، مدیریت بحران کرونا، حمایت و عمق بخشی بازار بورس و هدایت نقدینگی به سمت تولید، پیگیری دیپلماسی اقتصادی، رصد مسائل مردم و پاسخگویی به مردم، رفع موانع تولید، پیگیری مساله مسکن، بحران جمعیت، فعال کردن مجدد پروژه های  عمرانی، ترمیم حقوق بازنشستگان و درآمدهای اقشار ضعیف بررسی شد.

حاضرین در نشست بر مطالبه از دولت برای انجام وظایف خود در حل مسائل مردم تاکید کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =